Kiedy przyjdzie wiosna? pogoda, najnowsze informacje

Opublikowane przez Redakcja 28/02/2020 1 Komentarz 889 odsłon

Kalendarzowa wiosna już coraz bliżej. Jakiej pogody możemy się spodziewać?

Luty powoli dobiega końca. Był to miesiąc pełen niespodzianek. Z reguły najmroźniejszy miesiąc roku zaskoczył nas bardzo wysokimi temperaturami. Niestety, tak nienaturalne zachowywanie się pogody może sprawić że natura zwariuje. Ciepłe dni pobudzają przyrodę do życia o wiele za wcześnie. 

Koniec zimy i szybkie nadejście wiosny?

Teraz każdy zastanawia się jaka będzie pogoda w marcu,  kwietniu, a później w maju. Zwłaszcza, że ostatnie dni lutego lekko przypominały nam, że to jednak zimowy miesiąc. W ostatnim tygodniu wspomnianego miesiąca pojawiły się opady śniegu. Czy to znak że zima nie dała za wygraną i jednak powróci, akurat w momencie gdy wszyscy spodziewają się już wiosny? 

Pogoda marzec 2020

W marcu 2020 synoptycy prognozują możliwość opadów. Dni słonecznych, w porównaniu z tymi pochmurnymi ma być bardzo mało. Co gorsza, zima może od czasu do czasu sobie o nas przypomnieć. Pojawić się mogą także lokalne burze, a temperatura nie będzie przekraczać 11 stopni Celsjusza. Jak rzecze staropolskie przysłowie: “W marcu jak w garncu” i przeważnie sprawdza się doskonale.

Pogoda kwiecień 2020

Sugerując się  prognozą pogody długoterminowej, możemy wysunąć wniosek, że w kwietniu temperatury mają się zwiększyć.

Termometry mają pokazywać nawet 19 stopni. Co prawda zapowiedzi synoptyków są takie co do liczby pochmurnych dni nie są zadowalające, ale mają też pojawić się dni bezchmurne.  

Kiedy nadejdzie ciepła wiosna?

Jak donosi popularny serwis pogodowy – AccuWeather, prognozy na późną wiosnę są bardzo pozytywne.  W maju mają się pojawić dni, w których maksymalna temperatura wyniesie 27 do nawet 30 stopni Celsjusza. Niestety takie temperatury mają też negatywne skutki – zwiększyć się może liczba burz i siła wyładowań atmosferycznych.

Na te najbardziej niszczycielskie burze będą narażone Państwa takie jak Francja, Belgia, Holandia, Niemcy, a także północno-zachodnia część Polski. 

Astronomiczny i kalendarzowy początek wiosny 2020

Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca, ale nie pokrywa się ona z astronomiczną. Wiosna astronomiczna zawsze wypada w równonoc wiosenną, czyli w momencie zrównania się ilości godzin dnia i nocy, w tym roku będzie to 20 marca. Do 22 czerwca będziemy cieszyć się coraz to dłuższymi dniami.

Ciekawostka: Z biegiem lat astronomiczny początek wiosny ma wypadać coraz wcześniej. Z aktualnych informacji wynika, że w 2048 roku termin ten przypadnie już na 18.03. A za niecałe 100 lat – w 2102 roku – pierwszy dzień wiosny powitamy 13 marca.

There is 1 Comment

  1. Ireneusz pisze:

    Kulturalnym akcentem, tradycyjnym przebraniem, fioletowym pierwiosnkiem witam Wiosnę radośnie niech barwne jej oblicza ogarną każdy zwyczaj. Wiosno witaj.

Dodaj Komentarz