Kitchen helper – co musisz o nim wiedzieć? Sprawdzamy!

Opublikowane przez ekipeo 21/09/2022 0 Komentarzy 261 odsłon
Kitchen helper – co musisz o nim wiedzieć? Sprawdzamy!Twoje dziecko coraz bardziej interesuje się otaczającym go światem? A może chce towarzyszyć Ci na każdym kroku, m.in. podczas przygotowywania posiłków? W takim razie kitchen helper to mebel, który powinien znaleźć się w Twoim domu! Czym tak właściwie jest i co musisz o nim wiedzieć? Odpowiedzi znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule!

Czym jest kitchen helper?

Kitchen helper to dosłownie pomocnik kuchenny. Jest to specjalnie skonstruowany mebel, który przeznaczony jest dla najmłodszych. Najczęściej zbudowany jest z drewnianych schodków i barierek na górze – dzięki temu Twoje dziecko może na nie wejść i pomagać Ci we wszystkich kuchennych czynnościach. Barierki zapewnią Twojemu maluchowi całkowite bezpieczeństwo – to właśnie sprawia, że kitchen helper będzie o wiele lepszym wyborem niż krzesło kuchenne.

Od jakiego wieku można korzystać z kitchen helpera?

Przyjmuje się, że pomocnik kuchenny przeznaczony jest dla dzieci powyżej roku. Twoja pociecha może jednak z niego korzystać nieco wcześniej – ważne jest to, aby potrafiła raczkować i stać z podpórką. Pamiętaj jednak, aby bez względu na wszystko, nie zostawiać swojego dziecka samego w kitchen helperze. Zadbaj także o to, aby na blacie obok Twojej pociechy nie znajdowały się żadne ostre i niebezpieczne przedmioty.

Dlaczego warto posiadać kitchen helper?

Wciąż wahasz się nad zakupem tego rodzaju mebla? Nie wiesz, czy sprawdzi się w przypadku Twojej pociechy? W takim razie poznaj korzyści płynące z tego rozwiązania, a przekonasz się, że pomocnik kuchenny to coś, co warto mieć!

Kiedy Twoje dziecko znajduje się w kitchen helperze, bez problemu dosięgnie do kuchennego blatu. To sprawia, że może nie tylko obserwować, lecz także podejmować próby samodzielnego wykonywania poszczególnych zadań. W zależności od wieku Twoja pociecha może próbować kroić, mieszać, przyprawiać, nakładać potrawy oraz poszczególne składniki. Twój maluch szybko przekona się, że wspólne przygotowywanie posiłków może być niezłą zabawą. Będzie miał okazję do poznania nowych smaków, faktur oraz kolorów, dzięki czemu chętniej zje przygotowane danie.

Dodaj Komentarz