Korzyści z outsourcingu księgowości

Opublikowane przez ekipeo 21/10/2011 1 Komentarz 4359 odsłon

Nadmiar obowiązków prawnych i finansowych spoczywających na każdym przedsiębiorcy przyczynia się do wzrostu popularności outsourcingu, czyli przekazywania wykonywania określonych obowiązków zewnętrznej jednostce, dzięki czemu wzrasta wydajność i efektywność pracy.
Ciągle zmieniające się przepisy oraz skomplikowane procedury finansowe sprawiają, że firmy coraz częściej korzystają z outsourcingu księgowości, który odciąża wewnętrzne wydziały księgowości od zajmowania się sprawami finansowymi. Księgowość nie zajmuje się już analizą kosztów i przychodów, sporządzaniem deklaracji podatkowych, czy sprawozdań finansowych, ponieważ prowadzenie ksiąg rachunkowych przejmuje na siebie niezależne biuro rachunkowe. Coroczne bilanse, prowadzenie ewidencji sprzedaży i zakupów, czy doradztwo w zakresie pozyskiwania środków na nowe inwestycje również znajduje się w zakresie usług firmy outsourcingowej.

Outsourcing księgowości przynosi wymierne korzyści. Pracownicy mogą się skoncentrować na właściwej działalności firmy, co na pewno przyczynia się do podniesienia wydajności pracy. Dzięki zapewnieniu elektronicznego obiegu dokumentów i informacji efektywniej wykorzystywany jest czasu pracy. Dodatkowo polecając prowadzenie spraw rachunkowych innej jednostce zaoszczędzamy spore pieniądze. Szacuje się, że outsourcing może zredukować koszty nawet o 40%, a gdy zdecydujemy się także na outsourcing kadr i płac to nawet o 60%. Nie ma bowiem konieczności zakupu sprzętu komputerowego, wykupywania licencji systemu księgowego, czy wypłacania wynagrodzeń pracownikom księgowości. Firma nie ryzykuje też odpowiedzialnością za wadliwe rozliczenia podatkowe, czy posiadanie niezgodnych z prawem ksiąg rachunkowych, ponieważ pracownicy firm outsourcingowych są stale szkoleni i na bieżąco zaznajamiani z przepisami prawa podatkowego. Usługi księgowe są wykonywane w oparciu o bezpieczny system danych, dostosowywany do indywidualnych potrzeb klienta, co powoduje rygorystyczne przestrzeganie polityki prywatności.

Jak widać powierzenie spraw finansowych zewnętrznej jednostce pozwala zoptymalizować koszty działalności oraz umożliwia skupienie się na podstawowej działalności firmy.

There is 1 Comment

  1. Qba pisze:

    Wolę sam kontrolować wszystko, dlatego księgowość też prowadzę sam.

Dodaj Komentarz