Kraków dla wszystkich

Opublikowane przez ekipeo 12/07/2012 0 Komentarzy 1111 odsłon

Kraków jest jednym z polskich  miast najczęściej odwiedzanych przez turystów. Jego bogata historia przyciąga tutaj liczne wycieczki szkolne, zabytki architektoniczne są chętnie odwiedzane przez zagranicznych podróżników, natomiast katedry i sanktuaria gromadzą rok rocznie rzesze pielgrzymów.

Nikogo nie trzeba namawiać do spaceru po rynku głównym, czy zakupów w krakowskich sukiennicach. Jednak bez wątpienia największą atrakcją turystyczną Krakowa jest wzgórze wawelskie z renesansowym Zamkiem Królewskim – niegdyś siedzibą królów polskich. Zachwyt wzbudza zarówno jego malownicze położenie przy lewym brzegu Wisły, jak również bogate wnętrze monarszych apartamentów. Nie wolno przy tym zapomnieć o zejściu do pieczary, w której zamieszkiwał zionący ogniem smok wawelski, który stał się symbolem Krakowa. Jeśli celem naszej wycieczki jest głębsze poznanie jego historii to obowiązkowo trzeba także zobaczyć Barbakan, który powstał jako budowla obronna przed najazdem tureckim. Wyszukując noclegi w Krakowie warto jednak wybrać miejsce nieco oddalone od centrum, gdzie także nie brakuje atrakcji turystycznych, a ceny są znacznie niższe. Dlatego warto wybrać się chociażby na Kopiec Kościuszki, z którego rozpościera się niesamowity widok na całe miasto.

Jeśli do Krakowa przybywają grupy pielgrzymkowe to pierwszym ich celem jest Kościół Mariacki, wzniesiony w stylu gotyckim. Zdobią go dwie wysokie wieże, z których każdego dnia w południe roznosi się brzmienie hejnału mariackiego. We wnętrzu kościoła można podziwiać setki figur sakralnych, słynny ołtarz Wita Stwosza, a także aż jedenaście kaplic, której najsłynniejszej, nazywanej kaplicą Złoczyńców, patronuje św. Antoni. Celem pielgrzymek jest także cmentarz Rakowicki oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z grobem św. Faustyny. I to najczęściej tutaj zatrzymują się pielgrzymi na noclegi. Kraków jest bowiem miastem, gdzie w każdej dzielnicy znajdzie się hotel, czy inne miejsce noclegowe.

Stolica Małopolski jest ponadto miejscem spotkań biznesowych, gdzie zjeżdżają się biznesmeni z kraju i zagranicy, którzy często wynajmują w centrum miasta sale konferencyjne. Kraków sprawdza się bowiem nie tylko jako miasto wycieczek i turystów, ale także jako centrum interesów i oddziałów wielu firm krajowych i zagranicznych.

Dodaj Komentarz