Księgowość Rzeszów i online

Opublikowane przez Redakcja 02/12/2013 0 Komentarzy 1004 odsłon

Dla wielu osób prowadzenie własnej działalności gospodarczej, to duża wygoda. Brak stojącego za plecami szefa, praca nad zadaniami jakie nam odpowiadają, a nie musimy robić i możliwość odrzucania zleceń od klientów, którzy nam nie odpowiadają. Nie zawsze jest to prawda, a raczej są, to powielane mity, bowiem trzeba wiedzieć, że prowadząc własny biznes mamy na swoich barkach ogromna odpowiedzialność.

2Pracując na etacie nie martwimy się praktycznie o nic poza przełożeniem umowy. W przypadku własnej działalności spoczywa na nas szereg obowiązków, jednym z nich jest konieczność samodzielnego rozliczania podatków. Oczywiście, fakt, że jest to naszym obowiązkiem wcale nie oznacza, że musimy się na tym znać. Zawsze można, to zlecić komuś innemu. Pytanie tylko komu?

Jedną z opcji jest zatrudnienie księgowej. W dużej firmie rozwiązanie dobre i wygodne, bowiem mamy zawsze pod ręka zaufaną osobę, która zajmuje się finansami od strony prawnej. Co jednak, jeśli nie prowadzimy dużej firmy, tylko jednoosobową działalność? Albo również muszący rozliczać się z Urzędem Skarbowym, sklepik na wsi, gdzie ciężko o dobra księgowość? Rzeszów dla przykładu jest dużym miastem wojewódzkim i znalezienie księgowej nie jest problemem.

W takich sytuacjach warto wiedzieć, że istnieje również coś takiego jak księgowość internetowa. Zasady działania są identyczne jak w normalnym biurze. Różnica polega jedynie na formie kontaktu, który sprowadza się do telefonów lub wiadomości e-mail. Rozwiązanie to można stosować również w dużych miastach, bowiem posiada ono wiele zalet – jest tania i wygodna, a jakość usług wcale nie jest gorsza.

Jedną z firm oferujących takie usługi jest Biuro Rachunkowe Asset, mieszczące się w Rzeszowie. Pełna jego ofertę znaleźć można na stronie internetowej pod adresem: http://www.asset.rzeszow.pl/.

Dodaj Komentarz