Kurs i egzamin na uprawnienia typu SEP G3

Opublikowane przez Redakcja 22/03/2019 0 Komentarzy 711 odsłon

Szkolenie SEP G3 zakończone egzaminem przeznaczone jest dla osób, które w pracy zawodowej mają do czynienia z urządzeniami, instalacjami oraz sieciami gazowymi. Jego odbycie i pomyślne przejście tekstu skutkuje nadaniem uprawnień gazowych pozwalających na obsługę, konserwację, remonty, montaż oraz prace kontrolno-pomiarowe tego typu sprzętów.

Udział w różnego rodzaju kursach jest inwestycją zarówno we własną atrakcyjność na rynku pracy, jak i w bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków służbowych. Aby uzyskać uprawnienia zawodowe SEP G3 należy odbyć specjalne szkolenie oraz pomyślnie przejść egzamin. Uprawnienia gazownika są niezbędne w przypadku wszystkich tych osób, których obowiązki obejmują obsługę urządzeń tworzących instalacje oraz sieci gazowe. Są to m.in. sprzęty wykorzystywane do wytwarzania, przetwarzania, uzdatniania i magazynowania paliw gazowych, sieci gazowe rozdzielnicze i przesyłowe, a także urządzenia kontrolno-pomiarowe.

http://informujemy24.pl/

Uprawnienia SEP G3 – rodzaje i ważność

Kwalifikacje uzyskiwane poprzez zdanie egzaminu SEP G3 możemy podzielić na dwa rodzaje:

– E, czyli eksploatacyjne – niezbędne dla pracowników obsługujących, remontujących, konserwujących, eksploatujących oraz kontrolujących urządzenia, instalacje i sieci gazowe,

– D, czyli dozorowe – potrzebne na stanowiskach kierujących zadaniami pracowników eksploatacyjnych, a także na stanowiskach pracowników technicznych, nadzorujących eksploatację wyżej wymienionych sprzętów.

Pamiętajmy, że ważność uprawnień gazowych wynosi 5 lat. Oznacza to, że co jakiś czas odnawiać  musimy swoje kwalifikacje zawodowe. Na szczęście nie dotyczy to całego szkolenia – wystarczy ponownie przystąpić do egzaminu.

Dodaj Komentarz