Lampy ogrodowe stojące – jak je wybrać do swojej przydomowej przestrzeni?

Opublikowane przez ekipeo 22/12/2022 0 Komentarzy 134 odsłon
Lampy ogrodowe stojące – jak je wybrać do swojej przydomowej przestrzeni?Oświetlenie ogrodowe to element, który może znacznie poprawić wygląd Twojego podwórka. Nada mu niepowtarzalny klimat, który widoczny jest przede wszystkim po zmroku. Zastanawiasz się, jakie stojące lampy ogrodowe będą najlepsze do Twojej przydomowej przestrzeni? W naszym poniższym artykule podpowiadamy, czym się kierować podczas ich wyboru.

Dlaczego warto postawić na lampy ogrodowe stojące?

Letnie miesiące sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zachęcają do biesiadowania, grillowania czy też zabaw niemal bez ograniczeń czasowych. Warto wówczas zapewnić swoim gościom i domownikom jak najlepsze warunki – a w tym pomogą Ci właśnie lampy ogrodowe. Ustawione w widocznym miejscu nie tylko dodadzą elegancji i stylu Twojemu podwórku, lecz przede wszystkim poprawią komfort i bezpieczeństwo biesiadników. Doskonale rozświetlą przestrzeń i nadadzą jej niepowtarzalną magię oraz pomogą stworzyć romantyczny nastrój.

Jak wybrać stojące lampy ogrodowe?

Wybór odpowiedniej lampy do ogrodu nie jest łatwym zadaniem. Szeroki asortyment wielu sklepów i różnorodne parametry poszczególnych modeli wcale nie ułatwiają sprawy. Jak zatem dokonać najlepszego zakupu?

Zwróć przede wszystkim uwagę na wysokość oprawy. Jakiej wielkości lampy ogrodowe stojące powinny znaleźć się przy Twoim domu? Aby to określić, musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytanie. Jakie są Twoje oczekiwania względem tego rodzaju oświetlenia? Czy lampa ma być elementem widocznym już z daleka, który doskonale rozświetli ogród, czy też ma pełnić funkcję dekoracyjną? W pierwszym przypadku warto postawić na lampy stojące o wysokości ok. 200-220 cm. Jeżeli jednak zależy Ci na czymś bardziej dekoracyjnym, dobrym wyborem będą niewielkie słupki o wysokości 45 lub 50 cm. Możesz je ustawić wzdłuż ścieżki lub też w pobliżu tych roślin, które stanowią największą ozdobę Twojego ogrodu. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby w ogródku znalazły się zarówno wysokie, jak i niższe lampy.

Dodaj Komentarz