Magia lustra w łazience

Opublikowane przez Redakcja 07/01/2013 0 Komentarzy 2085 odsłon

Lustro w łazience pełni przede wszystkim funkcję praktyczną. Jest to stały i funkcjonalny element, który bywa również bardzo często wykorzystywany w małych pomieszczeniach dla ich wizualnego powiększenia. Jak dopasować je do wnętrza?

łazienka

Przede wszystkim na parametry, wzór oraz sposób montażu. Wybór luster jest ogromny, w ofercie znaleźć można te duże, małe, ale też ozdabiane, gładkie, montowane bezpośrednio na ścianę pomiędzy płytki, podwieszane czy dopasowane do szafki. Istnieje także możliwość wykonania lustra na zamówienie, takie usługi świadczą z reguły zakłady szklarskie.

Mała łazienka to w brew pozorom idealne wnętrze dla wielkiej tafli lustra, które umieszone w odpowiednim miejscu i przy właściwym naświetleniu odbijać będzie promienie słoneczne czy jasność światła sztucznego nadając wrażenie większej przestrzeni. Mosiężne lustra sprawdzą się również w dużych pomieszczeniach, jednak zdarza się, że przerost formy nad treścią doprowadza do zachwiania intymnego klimatu, wprowadzając industrializm i chód do łazienki. Lustro powinno przede wszystkim wpisać się w ogólną wizję pomieszczenia, podkreślając je właściwą formą.

Dodaj Komentarz