Marka „Scholl” – ekspertem w dziedzinie podologii

Opublikowane przez Redakcja 24/11/2013 1 Komentarz 952 odsłon

Podologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Wbrew pozorom, specjalizacja z tej dziedziny wymaga znajomości obszernej wiedzy między innymi z diabetologii, dermatologii, chirurgii, ortopedii czy technik zaopatrzenia ortopedycznego. Jednym z prekursorów tej specjalizacji medycznej był dr William Mathias Scholl – założyciel znanej marki Scholl.

Jak twierdził dr. Scholl, „Stopy są fundamentem dla reszty ciała„. Biorąc pod uwagę pracę oraz czynności, jakie nasze stopy wykonują każdego dnia, to stwierdzenie wydaje się być naprawdę sensowne. Każdy nasz krok jest przez stopy kontrolowany, a wstrząsy wynikające z postawienia kroku – są przez nie amortyzowane.

stopy7Marka Scholl jest obecnie liderem w produkcji kosmetyków oraz różnego typu preparatów służących ochronie i pielęgnacji stóp. Sama nazwa pochodząca od nazwiska podologa dr Scholl’a stanowi obecnie synonim najwyższej jakości pielęgnacji stóp, a produkty Scholl są znane w ponad 70 krajach na całym świecie.

William Mathias Scholl urodzony w 1882 roku, po ukończeniu studiów medycznych w 1904 roku w Illinois Medical College, zajął się na poważnie tematyką anatomii i fizjologii stopy, projektując pierwszą wkładkę ortopedyczną. W 1907 roku zakłada firmę School Manufacturing Co. Inc., w której od początku zajęto się produkcją wielu produktów zdrowotnych do stóp w tym między innymi „Foot Eazer”, „Zino Pad”, Foot Wings”, czy „Ball-O-Foot Cushions, a w 1913 roku otwarty zostaje pierwszy sklep firmowy w Londynie przez brata Williama, Franka. Już w 1915 roku obrót firmy Scholla osiągnął 1 milion $ i tym samym sukces marki został przypieczętowany na ponad wiek.

Do dziś dnia firma Scholl jest jedną z najlepszych marek rozpoznawalnych na całym świecie. Klienci firmy doskonale wiedzą, że Scholl zna się na pielęgnacji stóp, jak nikt inny, dlatego też zaufały tej marce miliony osób na całym świecie. Scholl to przede wszystkim doskonałe produkty, jak: kremy pielęgnujące, nawilżające i regenerujące, wszelkie produkty na pękające pięty, nagniotki (więcej na: czy zrogowaciałą skórę, doskonałe antyperspiranty oraz różnego rodzaju narzędzia do pielęgnacji stóp.

Ponad 100 lat marki Scholl przyniosły cywilizacji kluczowe osiągnięcia w zakresie postępu, innowacji i wynalazków w zakresie zdrowia, komfortu i pielęgnacji stóp. Preparaty tej marki stosują wszyscy ci, którym nie jest obojętna dobra kondycja ich stóp.

There is 1 Comment

  1. Trella pisze:

    Do pielęgnacji stóp warto używać również kosmetyków ekologicznych, naturalnych, np. takich jak te: http://ekodladomu.pl/94-stopy

Dodaj Komentarz