Mediaporty w firmie, czyli komfort, funkcjonalność oraz perfekcyjny wygląd każdego biura

Opublikowane przez ekipeo 28/10/2018 0 Komentarzy 1249 odsłon

Stanowisko pracy to najmniejsza komórka organizacyjna każdej firmy, w której dokonuje się cały proces pracy. Charakteryzuje się ona statycznym układem różnych elementów oraz urządzeń, a także dynamiką pracy ludzkiej. Aby cały ten proces mógł przebiegać płynnie i bez żadnych zakłóceń, stanowisko pracy musi być przede wszystkim funkcjonalne oraz komfortowe dla człowieka. W dzisiejszym skomputeryzowanym świecie biznesowym na pewno pomagają to osiągnąć praktyczne mediaporty biurowe.

mediaport

Praktyczny mediaport

Nazwa „mediaport” została zaczerpnięta z języka angielskiego, a dokładniej rzecz biorąc powstała ona z zestawienia ze sobą dwóch słów, a mianowicie „media”, jako transmisja danych, oraz „port” w ujęciu gniazda elektronicznego służącego do podłączenia różnego rodzaju urządzeń zewnętrznych. Mediaport jest więc praktycznym zespołem połączonych ze sobą przyłączy komputerowych oraz RTV, dzięki którym możliwe jest jednoczesne podłączenie wielu urządzeń multimedialnych z zachowaniem porządku w ich okablowaniu.

Szereg zastosowań

Mediaporty biurowe są najczęściej wykorzystywane w salach konferencyjnych oraz na indywidualnych stanowiskach roboczych. Te niezwykle funkcjonalne i łatwe w obsłudze rozwiązania umożliwiają łatwy dostęp do przyłączy dla m.in. laptopów, tabletów, telefonów komórkowych, monitorów LCD czy też projektorów. Mediaporty to nie tylko zwykłe gniazda zasilające, ale również przyłącza typu RJ45, USB, HDMI oraz DVI.

Listwy zasilające i floorboxy

Media port oferują nie tylko praktyczne, ale również estetyczne walory. Ich nowoczesny wygląd doskonale podkreśla innowacyjną stylistykę mebli biurowych. Mediaporty są zazwyczaj zasilane za pomocą gniazda zlokalizowanego w podłodze, a więc tzw. floorboxu, do którego można podłączyć nawet trzy listwy zasilające. Obecnie dostępnych jest na rynku kilka różnych typów tego rodzaju urządzeń ze względu na swoją konstrukcję, a mianowicie mediaporty obracane, uchylne oraz wysuwane ponad powierzchnię blatów. Można spotkać się również z rozwiązaniami instalowanymi w siedziskach sof modułowych, które dają bardzo łatwy dostęp do przyłączy komunikacyjnych oraz zasilających.

Bez sprzecznie, mediaporty to praktyczne i komfortowe produkty, które doskonale sprawdzą się nie tylko przy stanowiskach pracy, ale również do prywatnego użytku domowego.

Dodaj Komentarz