Metody walki z cellulitem

Opublikowane przez Redakcja 28/09/2012 0 Komentarzy 1028 odsłon

Cellulit to pomarańczowa skórka występująca najczęściej na udach i pośladkach, z którą zmagają się prawie wszystkie kobiety nawet te bardzo szczupłe. Przyczyn jego występowania jest bardzo dużo, między innymi pojawia się w wyniku wahań hormonalnych na przykład podczas ciąży, w okresie dojrzewania, menopauzy lub podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych.

Hormon  estrogen wpływa na  powstawanie obrzęków, co powoduje utrudnienia w usuwaniu toksyn z organizmu, powodując wtedy tak zwany etap wodny. Później z powodu obrzęków i zastoju płynów powstają zwłóknienia, które pod skórą tworzą skupiska tłuszczu. Tak powstaje cellulit, którego pozbycie się jest nie lada wyzwaniem. Ze względu na rodzaj występowania cellulitu stosuje się inne metody antycellulitowe.

W przypadku twardego cellulitu, występującego przeważnie u kobiet, które mają umięśnione ciało,  stosuje się masaże usprawniające krążenie i wyszczuplające kosmetyki. Taki cellulit zwykle atakuje uda, na których wyczuwalne są pod skórą małe grudki.

Miękki jest gąbczasty i dotyczy kobiet które bardzo rzadko lub wcale nie ćwiczą. Występowaniu  tego typu cellulitu, towarzyszą obrzęki kostek i łydek, a aby go zwalczyć, należy zwiększyć aktywność fizyczną oraz pomocne w tym przypadku również będą masaże ujędrniające.

Gdy sami nie możemy poradzić sobie z cellulitem lub stosowane przez nas metody nie przynoszą żadnych efektów, możemy sięgnąć po profesjonalne ujędrnianie jakie wykonuje się w salonie kosmetycznym. Jednym z najpopularniejszych zabiegów antycellulitowych jest endermologia, Która polega na masowaniu ciała głowicą z dwiema rolkami, którego efektem jest zwiększenie sprężystości skóry i usprawnienie krążenia.

Na ryku jest również bardzo dużo różnych tabletek antycellulitowych, które wspomagają walkę z z pomarańczową skórką. Niekiedy przyśpieszają spalanie tłuszczu i poprawiają mikrokrążenie, ale należy pamiętać że są to tylko suplementy diety i aby kuracja nimi była skuteczna trzeba pamiętać o ruchu takim jak bieganie czy pływanie, które daje dobre efekty.

Dodaj Komentarz