Metody walki z korozją

Opublikowane przez Redakcja 21/02/2013 0 Komentarzy 1412 odsłon

Rdza jest jednym z największych wrogów zarówno kierowców jak i samochodów. Istnieje jednak kilka praktycznych porad, które pomagają w skutecznej walce z korozją.

Przed przystąpieniem do oględzin samochodu pod kątem ognisk rdzy należy dokładnie umyć nadwozie. Nie zwracajmy uwagi jednak wyłącznie na karoserię samochodową – warto uważnie przyjrzeć się progom, nadkolom oraz podwoziu. Niezwykle często rdza występuje na nadkolach oraz progach. Chodzi o czynniki zewnętrzne jak kamienie czy sól, które z pewnością korzystnie nie wpływają na nadwozie. Miejsce występowania ognisk rdzy w dużej mierze zależy od konkretnych modeli oraz marek samochodów. Często ofiarami rdzy padają również części samochodowe, jak choćby chłodnica wody – http://www.motocentrum.pl/chlodnice-wody,100103,wk.

Warto zwrócić uwagę również na łączenie blach. W momencie, gdy zaczną się pojawiać się rdzawe zacieki najprawdopodobniej korozja zaatakuje profile zamknięte. Należy pamiętać, że korozja nie pojawia się wyłącznie na częściach zewnętrznych, ale także tych znajdujących się wewnątrz pojazdu. Na przykład zimą, gdy do środka auta mimowolnie wnoszone są spore ilości wody na butach. Woda ta potrafi przedrzeć się przez dywaniki i stopniowo, pomału negatywnie wpływać na stan podwozia.

Jeżeli chodzi o same sposoby walki z korozją to zdecydowanie lepiej jest skutecznie zapobiegać aniżeli leczyć. Na rynku dostępna jest spora ilość środków antykorozyjnych o rozmaitych specyfikacjach. Gdy zdecydujemy się na zakup, a następnie na użycie takiego preparatu pamiętajmy, aby stosować je we wszystkich potencjalnych miejscach zagrożonych rdzą – drzwi, progi, błotniki etc. Niemal każdy sklep motoryzacyjny http://www.motocentrum.pl/ posiada w swojej ofercie środki antykorozyjne stworzone na bazie wosku. Co prawda rozwiązanie to zapewnia skuteczną ochronę przed rdzą, ale po jakimś czasie powłoka ochronna pęka. Dlatego najchętniej stosowanymi preparatami wśród kierowców, zwłaszcza starszych samochodów są środki olejne. Koszt takiego zabiegu to około 300 złotych, a powinien on być powtarzany co najmniej raz na dwa lata.

Dodaj Komentarz