Moda na długopisy papierowe

Opublikowane przez ekipeo 25/10/2018 0 Komentarzy 967 odsłon

Ekologia zaczyna wywierać coraz większy wpływ na rozmaite branże. Jak się okazuje, nie bez znaczenia jest ona również dla producentów długopisów. Coraz większą popularnością cieszą się dzisiaj długopisy ekologiczne. Czym one są i dlaczego można nazywać je ekologicznymi? Czy warto korzystać z tego typu długopisów?

Długopisy przyjazne środowisku

Wiele długopisów produkowanych jest z plastiku, który niezwykle wolno się rozkłada, zanieczyszczając tym samym środowisko na wiele lat. Natomiast długopisy papierowe wykonane są z materiału ulegającego biodegradacji. Innymi słowy, zużyty długopis z papieru szybko się rozkłada, przez co może zostać uznany za ekologiczny. Ponadto, trzeba również pamiętać, iż narzędzia wykonane z papieru biorą udział w recyklingu, za sprawą wytwarzania długopisów z makulatury.

długopisy ekologiczne

Dlaczego warto korzystać z długopisów ekologicznych?

Oczywiście troska o ekologię to dostateczny powód, dla którego warto korzystać z długopisów papierowych. Warto jednak zauważyć, że wynika z tego również inna korzyść. Rzecz w tym, iż dużą skutecznością cechują się gadżety reklamowe w postaci długopisów ekologicznych z nadrukiem. Jeżeli przedmioty bezpieczne dla środowiska są kojarzone z daną firmą dzięki widniejącemu na długopisie napisowi, dana marka znacząco zyskuje w oczach klientów. Troska o ekologię zawsze jest kojarzona z przyjaznością oraz bezinteresownością, przez co wzbudza dobre emocje u odbiorców. Bez wątpienia przyczynia się to do pozytywnej promocji firmy.

Ile kosztują długopisy ekologiczne?

Ceny długopisów ekologicznych są zróżnicowane, w zależności od producenta oraz materiału wykonania. Powyżej omówiono bowiem długopisy tworzone z papieru, jednak na rynku dostępne są też takie, które wykonuje się z drewna. Najtańsze długopisy ekologiczne można kupić już za ok. 2 zł za sztukę, tym samym stawka nie jest o wiele wyższa niż w przypadku zwykłych długopisów plastikowych. Warto szukać produktów od uznanych producentów, aby uniknąć rozczarowania spowodowanego niewielką ich trwałością.

Dodaj Komentarz