Moduł ogrzewania podłogowego i produkcji wody użytkowej HYDRO KIT marki LG

Opublikowane przez Redakcja 04/02/2014 0 Komentarzy 2537 odsłon

Z pod ręki inżynierów LG Electronics wyszedł innowacyjny system ogrzewania podłogowego oraz produkcji ciepłej wody użytkowej pod nazwą HYDRO KIT. Jest to moduł przeznaczony do dużych systemów klimatyzacyjnych z gamy produktów MULTI V.

Montaż klimatyzacji z odzyskiem ciepła Multi V III HR w połączeniu z modułem HYDRO KIT wydaje się najbardziej skutecznym wykorzystaniem tego hydraulicznego urządzenia.

Ten energooszczędny system odzyskuje energię z powietrza poprzez wymianę ciepła powietrze-woda, podgrzewając wodę użytkową. Jest to doskonałe rozwiązanie w budynkach charakteryzujących się dużym zapotrzebowaniem na energię cieplną i chłodniczą, ograniczające jednocześnie emisję CO2 do atmosfery.

1

To, co charakteryzuje moduł HYDRO KIT, to niezwykła wydajność urządzenia oraz ekologiczny i energooszczędny tryb pracy w porównaniu ze standardowymi systemami ogrzewania i produkcji wody użytkowej. Ponadto wyróżnia się dużą łatwością konfiguracji z dodatkowymi odbiornikami ciepła. Jest w stanie pracować w połączeniu z instalacją ogrzewania podłogowego, grzejnikami oraz fan-coilami, jako kompletny system ogrzewania lub chłodzenia.

Zastosowanie:

  • ogrzewanie budynku,
  • ogrzewanie ciepłej wody użytkowej,
  • ogrzewanie wody do instalacji podłogowej,
  • chłodzenie wody do instalacji podłogowej,
  • chłodzenie powietrza wodą;

1

Dostępne są dwa modele modułów HYDRO KIT asygnowanych przez LG Electronics:

1. Mniejszy – średniotemperaturowy moduł ARNH10GK2A2 – system posiada możliwość chłodzenia oraz grzania. Średnia moc modułu w trybie chłodzenia wynosi 29.0kW, zaś w trybie grzania 32.0kW. System ten jest w stanie wytworzyć wodę o temperaturze dochodzącej do 50oC. Do uzyskania takich parametrów ciepła zastosowano wymiennik płytowy, którego zadaniem jest wymiana ciepła pomiędzy wodą a czynnikiem chłodniczym R410A.

1

2. Większy – wysokotemperaturowy moduł ARNH08GK3A2 – posiada możliwość grzania, a średnia moc tej jednostki w tym trybie wynosi 25.0kW. System jest w stanie wyprodukować wodę o temperaturze nawet 80oC. Wygenerowanie tak wysokich parametrów wody w tym module jest możliwe dzięki zastosowaniu wymiennika pośredniego, składającego się z dodatkowo zainstalowanej sprężarki na czynnik R134A oraz dwóch wymienników płytowych. Jeden wymiennik jest odpowiedzialny za przekazywanie ciepła od czynnika R410A dla czynnika R134A. Dodatkowa sprężarka zamontowana w module, poprzez wykonywanie pracy, podnosi temperaturę czynnika R134A, który przez drugi wymiennik płytowy oddaje ciepło wodzie. Pozwala to uzyskać wysoką temperaturę wody zasilającej, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

1

Systemy HYDRO KIT można stosować w połączeniu z wieloma jednostkami zewnętrznymi z serii MULTI V. W grę wchodzą zarówno systemy klimatyzacji chłodzone powietrzem – podstawowy MULTI V III i systemy z odzyskiem ciepła MULTI V III HR, jak i z agregatami chłodzonymi wodą – podstawowy MULTI V WATER oraz z odzyskiem ciepła MULTI V WATER HR.

Dodaj Komentarz