...

Na co pójść do kina po otwarciu?

Opublikowane przez ekipeo 15/05/2021 0 Komentarzy 456 odsłon

Premier Matusz Morawiecki ogłosił, że kina, teatry oraz filharmonie zostaną otwarte wcześniej niż planowano, już 21 maja.

Niepowodzenie z lutego

Jak zapewne pamiętacie, już w lutym na krótko zostało ogłoszone otwarcie kin, które zakończyło się niepowodzeniem. Powodów było kilka. Przede wszystkim właściciele nie zostali o tym odpowiednio wcześniej poinformowani, przez co umowy z dystrybutorami nie zostały podpisane, w efekcie czego nie mieli czego w kinie pokazywać.

Dodatkowo wielu z nich otwarcie mówiło o tym, że nie opłaca im się otwierać sal tylko na chwilę, nikt wtedy nie łudził się w końcu, że zostaną one otwarte na dobre.

otwarte kina, kino, filmy, premiery

Środowisko filmowe walczyło o to od dawna

Do premiera do tej pory wpłynęło wiele apeli o szybsze otwarcie tych obiektów. Musimy pamiętać, że nie chodzi tylko o rozrywkę, wielu ludzi zostało całkowicie pozbawionych środków do życia. O szybsze poluzowanie obostrzeń walczyła między innymi Gildia Polskich Reżyserów oraz organizatorzy festiwalu Docs Against Gravity. Nic więc dziwnego, że premier przyśpieszył o tydzień otwarcie ośrodków kulturowych, zostaną otwarte 21 maja.

Co można obejrzeć w kinie po otwarciu?

Na pewno zastanawiacie się na jaki filmy będziemy moli wybrać się po otwarciu kin. Na maj planowane są premiery takich filmów jak „Nomadland”, czyli jeden z najgłośniejszych tytułów tegorocznych Oscarów, ten wzruszający dramat zbiera co prawda mieszane opinie widzów, ale warto się na niego wybrać i wyrobić sobie swoją.

Będziemy mogli zobaczyć też film „Ojciec” z rewelacyjną grą aktorską Anthony’ego Hopkinsa i Olivii Colman. Jest to prawdziwy wyciskacz łez, który podobno potrafi poruszyć nawet skałę.

Na liście premier znajdują się także takie filmy jak „Cruella”, czy „Mortal Kombat”, jedno jest pewne, będzie z czego wybierać.

Z polskiego podwórka

Polscy filmowcy także nie próżnowali, w maju ma mieć swoją premierę komedia romantyczna „Druga Połowa” z Maciejem Musiałem i Cezarym Pazurą w rolach głównych, obsada wygląda więc obiecująco.

Na ekrany kin wejdzie także dramat „Wolka” z Olgą Bołądź w roli głównej, bohaterka którą będzie odgrywała to przebywająca na zwolnieniu warunkowym kobieta, która wyrusza na Islandię, aby odnaleźć swoją starszą siostrę.

Dodaj Komentarz

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.