Na co pójść do kina po otwarciu?

Opublikowane przez ekipeo 15/05/2021 0 Komentarzy 459 odsłon

Premier Matusz Morawiecki ogłosił, że kina, teatry oraz filharmonie zostaną otwarte wcześniej niż planowano, już 21 maja.

Niepowodzenie z lutego

Jak zapewne pamiętacie, już w lutym na krótko zostało ogłoszone otwarcie kin, które zakończyło się niepowodzeniem. Powodów było kilka. Przede wszystkim właściciele nie zostali o tym odpowiednio wcześniej poinformowani, przez co umowy z dystrybutorami nie zostały podpisane, w efekcie czego nie mieli czego w kinie pokazywać.

Dodatkowo wielu z nich otwarcie mówiło o tym, że nie opłaca im się otwierać sal tylko na chwilę, nikt wtedy nie łudził się w końcu, że zostaną one otwarte na dobre.

otwarte kina, kino, filmy, premiery

Środowisko filmowe walczyło o to od dawna

Do premiera do tej pory wpłynęło wiele apeli o szybsze otwarcie tych obiektów. Musimy pamiętać, że nie chodzi tylko o rozrywkę, wielu ludzi zostało całkowicie pozbawionych środków do życia. O szybsze poluzowanie obostrzeń walczyła między innymi Gildia Polskich Reżyserów oraz organizatorzy festiwalu Docs Against Gravity. Nic więc dziwnego, że premier przyśpieszył o tydzień otwarcie ośrodków kulturowych, zostaną otwarte 21 maja.

Co można obejrzeć w kinie po otwarciu?

Na pewno zastanawiacie się na jaki filmy będziemy moli wybrać się po otwarciu kin. Na maj planowane są premiery takich filmów jak „Nomadland”, czyli jeden z najgłośniejszych tytułów tegorocznych Oscarów, ten wzruszający dramat zbiera co prawda mieszane opinie widzów, ale warto się na niego wybrać i wyrobić sobie swoją.

Będziemy mogli zobaczyć też film „Ojciec” z rewelacyjną grą aktorską Anthony’ego Hopkinsa i Olivii Colman. Jest to prawdziwy wyciskacz łez, który podobno potrafi poruszyć nawet skałę.

Na liście premier znajdują się także takie filmy jak „Cruella”, czy „Mortal Kombat”, jedno jest pewne, będzie z czego wybierać.

Z polskiego podwórka

Polscy filmowcy także nie próżnowali, w maju ma mieć swoją premierę komedia romantyczna „Druga Połowa” z Maciejem Musiałem i Cezarym Pazurą w rolach głównych, obsada wygląda więc obiecująco.

Na ekrany kin wejdzie także dramat „Wolka” z Olgą Bołądź w roli głównej, bohaterka którą będzie odgrywała to przebywająca na zwolnieniu warunkowym kobieta, która wyrusza na Islandię, aby odnaleźć swoją starszą siostrę.

Dodaj Komentarz