Na wakacje do Gdańska

Opublikowane przez ekipeo 28/04/2011 0 Komentarzy 887 odsłon

Dzisiejsze życie charakteryzuje pryzmat pośpiechu i zabiegania. Jest to ciągły bieg pomiędzy pracą, a domem. Przez to wszystko zapominamy jak ważny w życiu jest odpoczynek i odetchnięcie od natłoku codziennych spraw. Dlatego też warto pomyśleć o niewielkim urlopie i udać się na małą wycieczkę. Powstaje jednak problem gdzie jechać. Aby wyjazd był udany nie musimy od razu się wybierać za granicę.

W naszym kraju istnieje wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich z pewnością może być Gdańsk. Razem z Gdynią i Sopotem tworzy ono wyjątkowe nadmorskie Trójmiasto. Znajduje się tutaj cała masa miejsc, które zasługują na nasze odwiedziny. Do takich miejsc na pewno należy zaliczyć jeden z najpopularniejszych ośrodków rekreacyjno-imprezowych w Polsce, czyli sopockie molo. Odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych, które stanowią jedną z głównych wizytówek tego miasta. Ponadto jest to także wprost idealne miejsce chociażby na zwykły spacer.

Warto także zobaczyć sławną Fontannę Neptuna, która powstała niemalże 400 lat temu według projektu Abrahama van den Blocke. Strumienie wodne wypływają z trójzębu władcy mórz, z koni u jego stóp oraz krawędzi postumentu. Całość otoczona jest kratą, na przodzie której widnieją złote herby Gdańska z polskimi orłami, także sprzed ponad 350 lat. Całość prezentuje się wyjątkowo pięknie.

Na koniec warto podkreślić, że jednymi z haseł jakie w pełni oddają charakter tego miejsca są wolność i solidarność. Dzięki temu mieszkańcy są niezwykle przyjaźnie nastawieni do turystów, co także jest ważne. Tak więc jeśli poszukujesz miejsca, w którym będziesz mógł w końcu odpocząć za wszystkie czasy, to Twe poszukiwania dobiegły końca.

Dodaj Komentarz