Na narty do Włoch – najpopularniejsze miejscowości

Opublikowane przez ekipeo 05/11/2010 1 Komentarz 4611 odsłon

Zbliża się nieunikniona zima, więc jeśli dalej nie masz pomysłów na odpoczynek, dobrym pomysłem jest wypad na narty. Proponuję Dolomity, zwane sercem włoskich Alp. Są to góry pełne barw i nastroju, położone w północnej części Włoch, gdzie graniczą z Austrią. Ich cechą charakterystyczną są ostre szczyty, które w czasie wschodu i zachodu słońca przybierają mleczną i różową barwę, co czyni je jedyną tak wyjątkową formacją wśród gór świata. W porównaniu z popularną Austrią klimat jest tu łagodniejszy, a pogoda również świetna.

Na narty do WłochJednym z pierwszych ośrodków jakie warto odwiedzić jest Pagane. Jest to 60 km tras o różnej skali trudności, więc również początkujący znajdą tu miejsce dla siebie. W miejscu tym znajduje się 19 nowoczesnych wyciągów, które w ciągu godziny mogą przewieźć 2600 narciarzy. Trasy charakteryzują się świetnym przygotowaniem i dobrym naśnieżeniem. Co jest szczególnie wygodne dla rodzin z dziećmi, na narty chodzi się pieszo. Wystarczającą reklamą dla tego ośrodka jest fakt, że trenuje tutaj kadra amerykańska.

Kolejną pozycją godną uwagi jest najbardziej znana i ekskluzywna miejscowość Dolomitów Zachodnich, czyli Madonna di Campiglio inaczej zwaną Dolomitami Brenta. Ośrodek ten połączony jest z innym, mniejszym Marilleva/Folgarida i łącznie mieści się tu aż 47 wyciągów i 130 km tras o różnym stopniu zaawansowania, a wyciągi są w stanie obsłużyć, aż 3100 narciarzy w ciągu godziny. Poza nartami znajdują się tu również inne atrakcje tj. dyskoteki, bary i restauracje.

Uważanym za jeden z najlepszych ośrodków w Dolomitach i w całych Włoszech jest składający się z trzech części Tre Valli. W jego skład wchodzi San Pellegrino Pass, Moena – Alpe di Lusia i Falcade. Miejscu temu wielokrotnie przyznawano pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych terenów narciarskich we Włoszech. Na to wyjątkowe wyróżnienie ośrodek ten zasłużył sobie między około 120 km świetnie przygotowanymi, zróżnicowanymi i malowniczymi trasami z nowoczesnymi wyciągami. Oprócz tego są tu przepiękne widoki i 3 Topowe trasy europejskie.

Znakomite trasy zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, świetnie utrzymane i naśnieżane trasy przygotowane niemalże do perfekcji czynią Włochy jednym z najlepszych możliwych wyborów jeśli planujemy wyjazd na narty do Włoch. Wielka gości gościnność mieszkańców sprawia, że miejsce to z każdym rokiem odwiedza coraz więcej narciarzy z całego świata. Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany, odwiedź Dolomity, a nie pożałujesz.

There is 1 Comment

  1. admin pisze:

    Bez wątpienia we Włoszech są wspaniałe trasy narciarskie, zawsze dobrze przygotowane. Ale, żeby u nas się infrastruktura ośrodków była na wyższym poziomie to trzeba w nie zainwestować. Ale nie da się ukryć że w naszym kraju jest kilka takich „perełek” http://www.skigo.pl/ odpowiadających standardom jakie znamy z Włoch

Dodaj Komentarz