Narzędzia modelarskie – skąd je brać?

Opublikowane przez ekipeo 06/02/2019 0 Komentarzy 1184 odsłon

Narzędzia modelarskie to wszystkie akcesoria niezbędne przy sklejaniu modelu, które jednocześnie nie wchodzą w skład jego zestawu. Większość z nich to łatwo dostępne rzeczy wielokrotnego użytku, które można z powodzeniem wykorzystać przy okazji każdego projektu.

Ostrza, nożyce, cążki i piłki

Do podstawowych przyrządów modelarskich należą skalpele i żyletki, dostępne także w wersjach z wymiennymi ostrzami. Ostrza posłużyć mogą do wycinania elementów modeli z ramek, a także mocowania ich kluczowych części, np. wierteł i śmigieł. Kluczowe narzędzia modelarskie to także profesjonalne cążki. Warto też rozejrzeć się za specjalną piłką modelarską, czyli żyletką z kilkoma rodzajami zębów. Przydaje się zwłaszcza przy obróbce żywicznych elementów modeli.

Pędzle, pęsety, ściski i inne narzędzia modelarskie

Przy robieniu modeli niezbędne są także pędzle. Przydają się do nakładania zarówno farb, jak i klejów. Warto nabyć kilka pędzli o różnym materiale włosia, rozmiarze, kształcie czy twardości. Przydatne narzędzia to także pęsety, praktycznie niezbędne przy gięciu drutów, montażu małych części czy operowaniu blaszkami. Warto też zakupić odpowiednie ściski i rylce, ułatwiające klejenie kadłubów oraz szpachlowanie i szlifowanie blach. Poszczególne narzędzia nabyć można w niemal każdym punkcie wielobranżowym. Lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z oferty specjalistycznego sklepu internetowego z akcesoriami dla modelarzy – takie wyjście daje pewność, że wszystkie produkty faktycznie przydadzą się do pracy.

Narzędzia modelarskie kupisz w sklepie modelarskim Model Making:

  • https://www.sklep.modelmaking.pl/pol_m_Narzedzia-do-budowy-modeli-167.html
  • Dodaj Komentarz