Nosidełka, chusty, gondole i wózki – co wybrać dla swojego dziecka?

Opublikowane przez ekipeo 22/06/2015 0 Komentarzy 2701 odsłon

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań mających na celu ułatwienie rodzicom wejścia w nową rolę. Pierwsze spacery, wyjazdy do dziadków czy wyjście na zakupy sprawiają często duże problemy. Aby ułatwić świeżo upieczonym rodzicom wyjścia na spacery można skorzystać z kilku popularnych rozwiązań.

Praktyczna chusta

chusta

Wiele mam bardzo chwali sobie rozwiązanie, jakim jest noszenie dziecka w specjalnej chuście. Dzięki niej dziecko czuje ciepło i bliskość rodziców, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w pierwszych dniach życia dziecka. Swoja popularność chusty zdobyły dzięki temu, że rozkładają ciężar dziecka zarówno na ramiona, plecy i brzuch noszącego. To sprawia, że w trakcie dłuższego spaceru czy wyjścia, rodzice nie czują zmęczenia lub bólu mięśni, tak jak jest przypadku noszenia dziecka na rękach.

Warto zauważyć, że dzieci noszone w chustach są dużo bardziej spokojne, ponieważ stale wyczuwają bliskość i ciepło rodzica. Dziecko mniej płacze, ponieważ czuje się bezpiecznie. Dodatkowo chusta zapewnia każdej mamie karmiącej piersią dużą intymność.

Chusty są praktyczne, wygodne i zapewniają dużą swobodę ruchu. Niemniej jednak należy pamiętać o ich odpowiednim zawiązaniu. Zbyt luźne upięcia mogą sprawić, że dziecko trzeba będzie podtrzymywać. Warto przed wyjściem na spacer z chustą spróbować kilku upięć w domu, tak by sprawdzić, jakie jest najwygodniejsze dla rodzica i dla dziecka.

Zobacz także:
Jak dojść do siebie po porodzie? na http://mamazone.tumblr.com/

 Odpowiednie nosidełko

dziecko

Na rynku istnieje wiele rodzajów nosidełek. Przy ich wyborze należy zwrócić przede wszystkim na szerokość rozpórki między nogami. Dla najmniejszych rozpórka powinna być szeroka, by pozwalała na ustawienie nóżek w pozycji „żabki”. Zbyt wąska rozpórka może sprawić nieprawidłowy rozwój stawów.

Należy pamiętać, że dziecko należy nosić z przodu, do co najmniej 7 miesiąca życia. W takiej pozycji rodzic ma możliwość podtrzymywania dziecka oraz kontrolowania jego główki.

Gondole i wózki

wózek

Tradycyjne rozwiązanie na spacery i wyjścia, jakimi są wózki, lub gondolo-wózki są również dobrym rozwiązaniem. Niemniej jednak proste wyjście na spacer może sprawić wiele problemów. Jeśli ktoś mieszka na 4 piętrze budynku bez windy, znoszenie i wnoszenie wózka staje się prawdziwym kłopotem. Niemniej jednak komfort prowadzenia wózka, oraz sam fakt, że można zapakować do niego wszystkie niezbędne przybory niezbędne do pielęgnacji i nie tylko, sprawia, że jest to najpopularniejsze rozwiązanie dla rodziców.

To, jaki rodzaj nosidełka wybierzemy zależy od rodziców i od dziecka. Warto spróbować kilku rozwiązań i sprawdzić, które będzie najlepsze na spacery lub dłuższe wyjścia z domu.

Więcej porad i ciekawych informacji można znaleźć na https://dlamamy.wordpress.com/ .

Dodaj Komentarz