Nowe mieszkanie w Szczecinie – 4 powody, dla których warto je kupić

Opublikowane przez ekipeo 01/12/2020 0 Komentarzy 370 odsłon
Szczecin jest miastem atrakcyjnym pod bardzo wieloma względami. Korzystne położenie, interesujące zabytki, bogata oferta kulturalna i duże możliwości rozwoju zawodowej kariery – to największe zalety stolicy województwa zachodniopomorskiego.

Rentowna inwestycja

Rentowność inwestycji to jedna z kluczowych przesłanek przemawiających za tym, aby postawić właśnie na Szczecin. Nowe osiedla, jakie tu powstają, obejmują mieszkania o zróżnicowanym metrażu i standardzie. Zakup mieszkania to przedsięwzięcie z perspektywami na przyszłość. Nieruchomość można wynająć lub sprzedać za cenę znacznie wyższą niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego.

Nowe mieszkanie w Szczecinie

Aranżacja od podstaw

Dużą zaletą mieszkań w Szczecinie w stanie deweloperskim jest możliwość urządzania ich od podstaw zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Właściciel sam wybiera materiały wykończeniowe i kontroluje przebieg prac. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że niekiedy remont się wydłuża, a o dobrą ekipę wcale nie jest łatwo. Z drugiej jednak strony zyskuje się pewność, że wystrój i wyposażenie mieszkania zapewnią wysoką jakość i komfort życia.

Rękojmia i gwarancja

Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson przypominają o istotnej kwestii: mieszkania z rynku pierwotnego objęte są gwarancją i rękojmią. Za wady niewynikające m.in. z nieprawidłowego użytkowania nieruchomości, a będące następstwem np. błędów popełnionych na etapie budowy, odpowiada deweloper – i to przez okres 5. lat. Jeśli ktoś decyduje się na używane mieszkanie w Szczecinie, musi pamiętać o tym, że w tym przypadku takiej opcji nie ma.

Udogodnienia

W Szczecinie nowe inwestycje mieszkaniowe uwzględniają liczne udogodnienia, które są ważne z punku widzenia mieszkańców. Mowa tutaj m.in. o komórkach lokatorskich, miejscach postojowych na parkingach podziemnych lub pod blokiem, windach, ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych (specjalne windy, podjazd itp.), placach zabaw dla dzieci, terenach rekreacyjnych etc. Sporą uwagę przykłada się również do tego, aby blisko znajdowały się przystanki komunikacji miejskiej.

Dodaj Komentarz