Obieg dokumentów w firmie

Opublikowane przez ekipeo 29/11/2011 0 Komentarzy 804 odsłon

Coraz więcej dużych firm co roku gromadzi duże ilości danych, które musi przechowywać przez dłuższy czas. Często zasoby codziennego użytku mogą okazać się niewystarczające, dlatego też istnieje możliwość korzystania z zasobów jednej z firm informatycznych, które specjalizują się w gromadzeniu, przechowywaniu oraz zabezpieczaniu zgromadzonych informacji.

W wielu firmach problem ten rozwiązywany jest za pomocą własnych zasobów jednak ten sposób nie należy do bezpiecznych. Wraz z uszkodzeniem komputera wszystkie dane mogą ulec zniszczeniu a specjalistyczne odzyskiwanie ich może być bardzo kosztowne. Dlatego też w ostatnim czasie powstały tzw. hurtownie danych, są to bazy danych połączone ze wszystkimi komputerami w przedsiębiorstwie lub instytucji. Wszystkie dane prowadzone są do jednego miejsca, gdzie zostają posegregowane i uporządkowane, dodatkowo każdy plik jest kopiowany i przenoszony do archiwum. Wszystkie dane wprowadzane do obiegu dokumentów są objęte ścisłą ochroną a każda analiza danych wymaga wprowadzenia specjalnego kodu, do którego mają dostęp tylko zaufane osoby.
Samo wdrożenie firmy w system hurtowni danych wymaga również specjalistycznego przygotowania firmy, która chce z niej korzystać. Na początku musi ustalić z jak dużych zasobów chce korzystać oraz jakiego rodzaju dane chce tam przechowywać. Podczas wdrożenia oprogramowania należy określić jakie parametry będą spełniały określone systemy tak by pracownicy mogli szybko poruszać się po określonych bazach danych. Po wprowadzaniu wszystkich potrzebnych zmian i specjalistycznego oprogramowania zostaje nam tylko szkolenie pracowników, którzy będą na co dzień korzystać z systemów.

Dodaj Komentarz