Oczyść organizm na wiosnę

Opublikowane przez Redakcja 14/03/2012 0 Komentarzy 660 odsłon

Za oknami pierwsze promienie słoneczne a nam brakuje siły by cieszyć się z wiosny? Oto kilka sprawdzonych sposobów na odzyskanie energii do życia.

Wielu z nas często się zastanawia dlaczego pomimo wiosny za oknem nieustannie towarzyszy nam zmęczenie, brak sił i apatia. Najczęściej przyczyną tego stanu są zarazki, wirusy i toksyny jakie uwalniać zaczynają się pod wpływem pierwszych wiosennych temperatur. Okres wczesnowiosenny to zatem najlepszy czas na oczyszczanie z toksyn i przywrócenie organizmowi utraconego wigoru.

Choć od wielu lat prym w oczyszczaniu organizmu wiodą rozmaite diety np. kapuściana czy ziemniaczana jak i równie pospolita głodówka polegająca przeważnie tylko na piciu wody mineralnej to jednak tego typu kuracje stosowane najczęściej bez umiaru i zdrowego rozsądku mogą przynieść więcej szkód niż korzyści.

Co zatem robić aby oczyszczanie z toksyn było bezpieczne i obyło się bez uszczerbku na zdrowiu? Drastyczna zmiana diety najczęściej jest niepotrzebna a podstawową skuteczności jest raczej jej urozmaicenie polegające zwłaszcza na włączeniu do menu większej ilości warzyw i owoców czy powstałych na ich bazie soków lub sałatek. Stuprocentową skuteczność mają także ćwiczenia i ruch na świeżym powietrzu. Pogoda sprzyja przechadzkom a już nawet kilkunastominutowy spacer lub spokojny trucht pomagają wydalić z organizmu niebezpieczne toksyny.

Warto także sięgnąć po sprawdzony ratunek pochodzący z natury.  Znakomite są wszelkiego typu herbatki ziołowe zwłaszcza te, w skład których wchodzi koper włoski, korzeń imbiru czy natka pietruszki.

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się także specjalistyczne plastry detoksykacyjne. Oparte na kombinacji różnych ziół, nie tylko oczyszczają organizm z toksyn ale także niwelują zmęczenie, poprawiają jakość snu, ulepszają funkcjonowanie zwłaszcza układu krwionośnego, odpowiedzialnego za wszystkie narządy. Warto zatem codzienne starania o zdrowszy organizm wspomóc plastrami, których użycie jest banalnie proste w obsłudze. Wystarczy tylko nakleić je na konkretną część ciała, ułożyć się do snu, po czym rano usunąć.

Już dziś wypróbujmy powyższe sposoby aby pierwszy dzień wiosny przywitać w pełni zdrowia i sił witalnych.

Dodaj Komentarz