Odkurzacze centralne w mieszkaniu

Opublikowane przez ekipeo 21/06/2011 0 Komentarzy 867 odsłon

Coraz powszechniejsze stają się odkurzacze centralne. Większość osób wciąż przekonana jest, że nadają się one tylko i wyłącznie do dużych domów czy obiektów przemysłowych ze względu na potrzebę dodatkowego miejsca, gdzie zostanie zamontowana główna instalacja. Nic bardziej mylnego w dzisiejszych czasach odkurzacze centralne mogą być instalowane również w mieszkaniach czy apartamentach.

Taki odkurzacz centralny przeznaczony jest do zabudowy w ścianie. Nie zajmuje on dużo miejsca, a jednak oddaje zalety odkurzacza centralnego. Wykorzystywane są do tego dwa rodzaje jednostek. Pierwsza z nich do prawidłowego działania wymaga instalacji rurowej. Jest to jednostka ssąca, która zostaje wbudowana w dowolną ścianę zewnętrzną  nie zajmując tak cennego miejsca w mieszkaniu. Mimo swoich małych właściwości taki odkurzacz centralny posiada cyklonowy system filtracji i skutecznie usuwa kurz oraz mikrocząsteczki zawierające roztocza i alergeny.
Z kolei drugim rozwiązaniem jest drugi odkurzacz centralny,  też wbudowywany w ścianę zewnętrzną. Jest on jednak przeznaczony do mieszkań, które są już zamieszkałe i instalacja normalnego systemu. Tutaj przefiltrowane zużyte powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku, jednak nie wymaga do tego umieszczania rurociągów w ścianie.

Jak widać osoby posiadające niewielkie mieszkania nie muszą rezygnować z innowacyjnych rozwiązań ułatwiających życie. Warto z nich korzystać bo po to właśnie są projektowane.

Dodaj Komentarz