Odpowiednia sala konferencyjna

Opublikowane przez Redakcja 28/05/2014 0 Komentarzy 983 odsłon

Takie pomieszczenia jak sale konferencyjne w przypadku wielu hoteli są ich być albo nie być na rynku. Ostatni kryzys bardzo wyraźnie pokazał tą tendencje, gdy dla hoteli bardziej negatywny był spadek liczby organizowanych spotkań w obiekcie niż mniejsza ilość gości wynajmujących pokoje.

Sytuacja na rynku ciągle się zmienia i dziś gdy sprawy mają się nieco lepiej, to czy organizatorzy eventów, szkoleń i konferencji skorzystają z usługi danego ośrodka zależy tylko od osób zajmujących się obiektem.

_Files_Thumbs_149634Spotkania biznesowe
Bez względu na to czy hotel oferuje się jako obiekt konferencyjny, który obsługuje duże konferencje, czy tylko kameralne spotkania, każdy z nich może skorzystać z ciągle rosnącego popytu na te usługi. Można nawet powiedzieć, że nie ma lepszego miejsca na organizację tego typu spotkań niż ośrodki wypoczynkowe czy obiekty hotelowe, które zapewniają jednocześnie wyżywienie, nocleg i rekreacje. Bez względu na to czym zajmuje się firma poszukująca miejsca na konferencje, czy są to duże korporacje farmaceutyczne czy lokalne firmy usługowe, każda z nich będzie miała podobne oczekiwania: dobry sprzęt multimedialny, cicha sala, profesjonalna obsługa oraz wygodne krzesła.

Akustyka sali
Dochodzące odgłosy z sąsiedniej sali, korytarza bądź z zewnątrz budynku to jedne z najbardziej irytujących sytuacji dla uczestników szkolenia. Kolejne z nich to wytężanie słuchu i wzroku po to by usłyszeć o czym mówi prowadzących oraz co chce nam przekazać poprzez wyświetlaną prezentacje. By uniknąć takich sytuacji właściciel obiektu musi zwrócić uwagę na aspekt budowy obiektu, oczekując od architekta, ale wziął to pod uwagę i zaprojektował pomieszczenie, które będzie dostosowane do przeprowadzania konferencji. Stworzenie odpowiedniej sali, która będzie spełniać swoje funkcje nie jest takie proste. Podstawą są tu odpowiednio dobrane parametry materiałów wykończeniowych, które powinny zagłuszać dźwięki dochodzące z zewnątrz. W tego typu pomieszczeniach stosuje się również grubsze wykładziny podłogowe oraz odpowiednie okładziny ścienne, które nieodbijaną dźwięków np. tapety czy tkaniny dźwiękochłonne.

Więcej informacji:

Dodaj Komentarz