Odzież ochronna w pracy

Opublikowane przez ekipeo 26/08/2011 0 Komentarzy 958 odsłon

Każda praca niezależnie od rodzaju wymaga od pracownika specjalnie dobranego stroju. Przykładowo osoba pracują w biurze do pracy najczęściej udaje się w koszuli, garniturze itp. jednak nie każdy pracując 8 godzin dziennie siedzi bezpiecznie za biurkiem. Istnieją zawody, które wymuszają na pracownikach noszenie specjalnie zaprojektowanych ubrań, których głównym zadaniem jest przede wszystkim dbanie o ich bezpieczeństwo. Do takich zawodów z pewnością można zaliczyć wszelkich budowniczych.

Praca na budowie będąc otoczonym wielkimi koparkami czy dźwigami w oparach kurzu i brudu zdecydowanie nie należy do zbyt bezpiecznych i przyjemnych. Dlatego też odzież ochronna, a konkretnie obowiązek jej noszenia musi zostać przestrzegany przez każdego człowieka przebywającego na obszarze prac. Warto wykorzystać także inne artykuły BHP, które dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo pracowników, pośród których znaleźć można specjalne okulary chroniące oczy przed różnymi odłamkami czy iskrami. Nauszniki z kolei maksymalnie zablokują ogromny hałas panujący na budowie.

Aby jednak odzież robocza w pełni spełniała swoją rolę musi zostać idealnie dopasowana do postury każdego pracownika. Zły rozmiar mógłby ograniczać jego ruchy, a tym samym powodować zagrożenie zarówno dla niego jak i ludzi wokół. Profesjonalne ubrania robocze charakteryzują się wysoką przepuszczalnością powietrza, co wpływa na komfort pracy i nie minimalizuje uciążliwe wysokie temperatury.

Tak więc jak widać ubrania noszone do pracy mogą się różnić od siebie diametralnie. Wszystko zależy od tego w jakiej pracuje się branży oraz na jakim stanowisku wykonuj się swoje obowiązki. Niezależnie jednak od tego jest ono również ważne i spełnia ważna rolę czy to reprezentacyjną czy właśnie ochronną.

Dodaj Komentarz