Ograniczanie emisji spalin do atmosfery

Opublikowane przez ekipeo 26/03/2015 0 Komentarzy 4505 odsłon

Na świecie istnieje ponad 1 mld samochodów, a każdy z nich produkuje określoną ilość spalin, które przenikają do atmosfery.  Problem efektu cieplarnianego nadal istnieje, a każdy z nas ma wpływ na jego powiększanie się.

Podróżowanie samochodem utrwaliło się w życiu codzienny. Samochody wykorzystywane są na każdym etapie dnia. Podróż do pracy, zakupy, wyjazd do kina – korzystamy z samochodów przede wszystkim przez wygodę. Nie zdajemy sobie jednak sprawy jak bardzo szkodzimy środowisku poprzez takie krótkie podróże.

 Aby znacząco ograniczyć emisję spalin do atmosfery najlepszym rozwiązaniem byłoby ograniczenie ilości podróży samochodami. Jest to jednak niemożliwe, ponieważ ludzie są do nich przyzwyczajeni. Dlatego powstały metody, które przyczyniają się do zmniejszania ilości spalin.

Przynoszącą wielkie efekty w ograniczaniu ilości spalin jest car sharing. Metoda ta jest nowa, niemniej jednak użyczanie swojego samochodu wiąże się z korzyściami dla obu stron, dlatego szybko zyskuje na popularności. Dzięki budowaniu sieci usług, zmniejsza się liczba pojazdów użytkowanych w miastach, a co za tym idzie, emisję spalin.

eco„Car sharing powoli wkracza na polski rynek. Niemniej jednak na Zachodzie jest już znany od wielu lat. Kierowcy w Polsce są teraz coraz bardziej świadomi aspektów ekonomicznych i ekologicznych, co potwierdza fakt obowiązku nauki jazdy ekologicznej na kursach prawa jazdy. Car sharing jest kolejnym elementem, który przyczynia się do tego, by żyło nam się lepiej” – twierdzi ekspert z mobilrent.

Warto zapoznać się z zagadnieniem car sharing’u. Dzięki korzystnemu działaniu na rzecz naszego środowiska, warto zainteresować się tak praktycznym i ekonomicznym zagadnieniem. Wielu ekspertów przewiduje, iż rozwój car sharing’u może zmienić oblicze motoryzacji.

Artykuł powstał na podstawie informacji z https://www.mobilrent.pl/

Dodaj Komentarz