Okulary istotnym elementem letniej stylizacji

Opublikowane przez Redakcja 31/07/2014 0 Komentarzy 1557 odsłon

Okulary przeciwsłoneczne jest to dodatek, który stanowi dopełnienie każdej stylizacji. Stają się one nowym modowym akcesorium. Istnieje bardzo dużo modeli i wiele marek, spośród których, ciężko wybrać to jedyna- odpowiednią dla siebie. 

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

W sieci znajdziemy wiele poradników jak dobrać odpowiednio okulary do swojego kształtu twarzy, koloru włosów czy stylu ubierania się. Natomiast w okularach powinniśmy się przede wszystkim dobrze czuć. Nie powinny nas uciskać, lub za mocno opierać się na nosie lub policzkach, ponieważ pozostawią odciśnięty ślad. Przy doborze okularów do twarzy warto poznać kilka ciekawostek.

Twarz owalna

To twarz, do której najłatwiej jest dobrać okulary. Do takich rysów twarzy pasuje każdy model. Najlepiej jednak szukać okularów zbliżonych do kształtu orzecha lub do szerokości twarzy.

Przy doborze okularów można sugerować się stylizacjami gwiazd takimi jak: Julia Roberts, Beyonce, Jude Law

Twarz kwadratowa

Rysy twarzy kwadratowej są bardzo mocne. Aby je złagodzić i przywrócić proporcje, najlepiej wybierać okulary owalne lub okrągłe. Należy unikać kwadratowych opraw, ponieważ przytłaczają one twarz.

Stylizacje gwiazd jak: Sandra Bullock, Brad Pitt, Angelina Jolie, David Beckham, mogą być pomocne przy właściwym wyborze.

Twarz trójkątna

Przy doborze okularów należy zwrócić uwagę na model, który poszerzy optycznie okolice policzków i dolnej partii twarzy. Wyrówna to proporcje twarzy.

Można wzorować się na stylizacjach: Michelle Pfeiffer, Halle Berry lub Justin’a Timberlake’a.

Twarz okrągła

Cechy tego rodzaju twarzy to jest tak samo szeroka jak wysoka. Celem odpowiednich oprawek będzie wydłużenie optycznie twarzy i jej zwężenie. Najlepiej wybierać okulary kanciaste, kwadratowe o mocnych konturach.

Gwiazdy o podobnych rysach: Renee Zellweger, Katarzyna Skrzynecka, Leonardo DiCaprio.

Najlepsze i najmodniejsze marki

Okulary znanych marek należą do najmodniejszych modeli na rynku. Każda firma prezentuje inny styl, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

 Okulary Ray-Ban

Swoimi kształtami, oryginalnymi kolorami podbiły rynek. Okulary tej firmy są najczęściej wybierane przez gwiazdy i celebrytów. Jest to najbardziej rozpoznawalna marka na świecie. Modele takie jak Aviator czy Wayfarer znane są przez każdego. Okulary słoneczne tej firmy, od wielu lat są traktowane jako kultowe.

Okulary Vogue

Od dawna na rynku okulary przeciwsłoneczne firmy Vogue uchodzą za najbardziej oryginalne. Ekstrawaganckie kształty, duży wachlarz kolorów i nowoczesność sprawiają, że są to najmodniejsze i najbardziej pożądane modele.

Okulary Oakley

Najwyższa technologia optyczna, funkcjonalność i styl to cechy, które idealnie pasują do tej marki. Są to okulary stworzone przede wszystkim dla sportowców. Łączą ze sobą futurystyczny styl z najnowocześniejszymi technologiami na świecie.

Sklepy z okularami

Okulary tych marek nie są noszone jedynie przez gwiazdy Hollywood, ale także popularne są w Polsce. W Warszawie, Wrocławiu, czy w innych miastach można zauważyć nie tylko celebrytów posiadających okulary słoneczne znanych marek. Po ciekawe kształty i kolory zaczyna sięgać coraz więcej ludzi. Tym bardziej, że dostęp do nich ułatwiły sklepy internetowe. Oferują one szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych i różnorodność marek.

Oto przykładowy z nich, w którym Ray – Ban’y i inne marki są w przystępnych cenach  : http://ubutik.pl/

Dodaj Komentarz