Opakowania klapowe – charakterystyka i podstawowe zalety

Opublikowane przez ekipeo 26/09/2022 0 Komentarzy 267 odsłon
Opakowania klapowe - charakterystyka i podstawowe zaletyOpakowania klapowe wykorzystywane są w wielu sytuacjach. Używane są w przypadku przeprowadzek, opakowywania produktów czy ich przenoszenia. Trudno się temu dziwić. W końcu są lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe. Stosuje się je na co dzień w wielu branżach. Co jeszcze warto wiedzieć na temat pudeł klapowych?

Opakowania klapowe i ich konstrukcja

Opakowania klapowe zazwyczaj są sprzedawane w płaskiej formie. Zamyka się je i składa za pomocą taśmy stanowiącej dodatkowe zabezpieczenie. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie dostępne na rynku.

Pudła klapowe na ogół wykonywane są z kilkuwarstwowej tektury falistej o zróżnicowanej gramaturze. Jeśli opakowania mają być bardzo trwałe i wytrzymałe, warto postawić na produkt wykonany z najgrubszego materiału. Taki karton jest bowiem odporny na wilgoć, wstrząsy czy odkształcenia. Inną formą zabezpieczenia może być poza tym folia stretch.

Jakie jest praktyczne zastosowanie opakowań klapowych?

Opakowania klapowe za sprawą niewielkiej masy własnej są idealne do transportowania różnego rodzaju towarów. Stosowane są przez sklepy wysyłkowe i branżę e-commerce. To pudełka lekkie, co w przypadku towarów o niewielkich gabarytach oznacza spore oszczędności.

Nie bez znaczenia jest także wygodna forma zamykania opakowań klapowych. Jest to nieocenione np. w czasie przeprowadzek. Kartony tego typu w formie sześcianu są bardzo uniwersalne. Można w nich magazynować garnki, kosmetyki, książki, ubrania, akcesoria codziennego użytku itd. Czasem spotkać się można także z pudełkami klapowymi dedykowanym np. obrazom. Przedmioty znajdujące się w środku takich opakowań można rozdzielać za pomocą tekturowych przekładek.

Pudła klapowe zazwyczaj wykonywane są z tektury falistej, która jest odporna na działanie wielu czynników zewnętrznych. Dlatego nadaje się do opakowywania wyrobów szklanych czy ceramicznych.

Jakie zalety mają opakowania klapowe?

Na pewno podstawową zaletą pudeł klapowych jest to, że łatwo się one składają. Na tym oczywiście nie koniec. Opakowania tego typu dostępne są w sprzedaży w wielu rozmiarach i kształtach do wyboru. Dlatego każdy może znaleźć model odpowiedni dla siebie. To bardzo ważne np. w przypadku dużych sklepów internetowych.

Ciekawą funkcjonalnością są poza tym nachodzące na siebie klapy zewnętrzne. Nie da się ukryć, że kartony o takiej konstrukcji są jeszcze bardziej praktyczne i użyteczne niż ich wersje klasyczne. Zazwyczaj opakowania klapowe utrzymane są w standardowej, brązowej kolorystyce.

Dodaj Komentarz