Oryginalna choinka w domu – czy to dobry pomysł?

Opublikowane przez ekipeo 19/01/2016 0 Komentarzy 1478 odsłon

Ubieranie choinki to jedna z najpopularniejszych i najważniejszych tradycji świątecznych. Czy ktoś z nas wyobraża sobie Święta Bożego Narodzonego bez świątecznego drzewka? Przygotowując nasze mieszkanie na Święta musimy odpowiednio wcześniej zaplanować, na jaką choinkę się decydujemy i wybrać taką, która będzie pasowała do naszego wnętrza.

oryginalna choinkaChoinka eko

Ekologiczną choinkę możemy wykonać sami. Potrzebne nam do tego będą żołędzie, kasztany oraz szyszki i styropianowy stożek. To bardzo proste: rozgrzanym szpikulcem przekłuwamy poszczególne elementy, a następnie na szpilach nabijamy je na stożek. Gdy choinka będzie już gotowa, wystarczy polakierować ją kolorowym sprayem i postawić w dowolnym miejscu.

Choinka dla bibliofila

Taka choinka jest z pewnością marzeniem niejednego mola książkowego. Jeśli posiadamy w mieszkaniu dużą ilość książek, możemy z nich wykonać nietypową choinkę. W tym celu układamy na ziemi krąg z książek, a następnie układamy na nim kolejne warstwy. Pamiętajmy, że kompozycja musi być przemyślana i stabilna. Na koniec możemy udekorować ją światełkami.

A może na ścianie?

Ci z nas, którzy mają bardzo małe mieszkanie i nie mają gdzie postawić większej choinki, mogą wykonać własną choinkę i umieścić ją na ścianie. Wykorzystajmy do tego podłużne patyki albo małe deseczki, które kaskadowo przyczepimy do ściany. Każdą „półkę” choinki możemy ozdobić choinkowymi ozdobami, a także zaczepić o nie światełka.

Przy współpracy http://www.janpul.pl

Dodaj Komentarz