Outsourcing na usługi księgowe. Jak znaleźć profesjonalne biuro rachunkowe?

Opublikowane przez ekipeo 24/02/2015 0 Komentarzy 1254 odsłon

Obecnie firmy coraz częściej decydują się zlecać firmie zewnętrznej obsługę spraw z zakresu księgowości. Outsourcing na usługi księgowe jest rozwiązaniem przynoszącym wiele korzyści, jednak bardzo ważne jest znalezienie biura rachunkowego w pełni odpowiadającego potrzebom danej firmy.

Redukcja kosztów i ograniczenie czasu

Popularność outsourcingu na usługi księgowe wynika przede wszystkim z redukcji kosztów związanych z prowadzeniem działu księgowego w obrębie struktur przedsiębiorstwa. Pozwala to na optymalizację wydatków, które inwestowane są przede wszystkim w rozwój przedsiębiorstwa jako lidera w branży. Przeniesienie znacznej części obowiązków na zewnątrz to również redukcja czasu, który może być przeznaczony na działania z zakresu zasadniczej działalności przedsiębiorstwa.

Intensywny rozwój firmy

Outsourcing usług księgowych, zdaniem przedsiębiorców i specjalistów finansowych, pozytywnie przekłada się na rozwój firmy. Zlecając sprawy rachunkowe doświadczonym profesjonalistom,shutterstock_86269732 dysponującym odpowiednimi narzędziami, kadra zarządzająca może skoncentrować się przede wszystkim na podstawowej działalności, doskonaleniu oferowanych usług i produktów. W efekcie wzrastają szanse na osiągnięcie przewagi konkurencyjnej w branży i zyskanie miana lidera na rynku. W kontekście rozwoju istotne znaczenie ma fakt, że odpowiedzialność za prowadzenie spraw księgowych przejmuje biuro rachunkowe, a nie firma.

Kompleksowa obsługa księgowa

Aby jednak skorzystać z kompleksowej obsługi księgowej, konieczne jest wybranie oferty dostosowanej do specyfiki przedsiębiorstwa i w pełni odpowiadającej jego potrzebom. Trzeba bowiem pamiętać, że prowadzenie spraw księgowych w małej firmie będzie wyglądało zupełnie inaczej niż w przypadku dużego przedsiębiorstwa. Istotne znaczenie ma również lokalizacja, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest, gdy współpracujące podmioty działają na terenie tego samego miasta – firma i biuro rachunkowe Poznań.

Wśród podstawowych usług świadczonych przez biura rachunkowe są usługi księgowe i podatkowe, usługi w zakresie kadr i płac, a także stały konsulting i doradztwo udzielane przedsiębiorstwom.  Może się jednak zdarzyć, że biuro będzie zapewniać usługi dodatkowe, w ramach których staje się ono oficjalnym reprezentantem firmy bądź przedsiębiorstwa w takich instytucjach, jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Jak zatem znaleźć biuro rachunkowe w danym mieście? Najlepiej korzystając z Internetu, poprzez wpisanie działalności i nazwy miasta – usługi księgowe Poznań. Obecnie większość profesjonalnych biur rachunkowych posiada oficjalną stronę internetową, z której można dowiedzieć się o świadczonych usługach.

Źródło informacji:

Dodaj Komentarz