Pakowanie paczki – krok po kroku

Opublikowane przez Redakcja 30/08/2012 0 Komentarzy 835 odsłon

Coraz częściej robimy zakupy przez internet, sprzedajemy coś, dlatego bardzo ważne jest posiadanie wiedzy jak prawidłowo zapakować taka przesyłkę.

W trakcie transportu paczka narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a źle zapakowany towar może ulec uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu. Należycie zapakowana paczka pozwoli na bezpieczne przetransportowanie jej od nadawcy do adresata.

Za nim rozpoczniemy pakować, trzeba dobrać poprawnie zawartość do paczki, czyli mowa tu o wadze i wielkości.  Do dużych i ciężkich rzeczy dobrze jest wybrać mocny karton z miejscem na zabezpieczających wypełniacz oraz bez zbędnych naklejek i kodów kreskowych, które mogą opóźnić dotarcie przesyłki na czas.  Jeżeli posiadasz większy karton od przedmiotu to wolną przestrzeń wypełnij zgniecionym papierem, gazetą lub gąbką, granulatem piankowym czy profilem ochronnym z pianki. Takie zabezpieczenie zapobiegnie przemieszczaniu się przedmiotu po całym pudełku.
Pakując rzeczy kruche lub łatwo tuczące się należy owinąć w folię bąbelkową.  Aby mieć pewność, że to rozwiązanie będzie bezpieczne owiń każdy element oddzielnie.

Na koniec jak już dobierzesz opakowanie do wielkości i ciężaru przesyłki, musisz ją poprawnie zamknąć. Nigdy nie używaj do tego celu sznurka lub tasiemek, te łatwo mogą się zerwać w transporcie co spowoduje uszkodzenie zawartości. Najlepiej do tego celu użyć odpowiedniej taśmy pakowej.  Paczka powinna być zaklejony samoprzylepną taśmą pakową o minimalnej szerokości 5 cm.

Dodaj Komentarz