Parkingów wciąż za mało?

Opublikowane przez Redakcja 24/02/2012 0 Komentarzy 830 odsłon

Wracając na parking osiedlowy po godzinie 21 nie ma co liczyć na znalezienie wolnego miejsca parkingowego. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o miejsca parkingowe w centrum większych miast, gdzie znalezienie wolnego miejsca w godzinach pracy graniczy z cudem. Czym jest to spowodowane? Mała liczba parkingów czy zbyt duża ilość samochodów?

Wraz z powstawaniem nowoczesnych bloków powstają także nowoczesne parkingi. W celu rozwiązania problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego na własnym osiedlu wystarczy zacząć numerować poszczególne miejsca. W wielu miastach stosowane jest takie rozwiązanie, jednak ma ono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jakie są plusy przypisanego miejsca parkingowego? Niezależnie od pory dnia i nocy wracając do domu będziemy mogli zaparkować samochód na naszym miejscu parkingowym, które przeważnie znajduje się zaraz obok bloku. W większości przypadków na jedno gospodarstwo domowe przypada jedno miejsce parkingowe. Co gdy w rodzinie są cztery samochody? Wtedy należy odkupić miejsca parkingowe od osób, które nie posiadają auta. Jest to bardzo proste i praktycznie rozwiązanie problemu z miejscami parkingowymi przy blokach mieszkaniowych.

Nieco inaczej sprawa wygląda, gdy chcemy podjechać do centrum miasta w celu załatwienia ważnej sprawy urzędowej. W większości miast wojewódzkich znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Jest to spowodowane faktem, że Polacy nie zwracają uwagi na płatne parkingi i za wszelką cenę szukają darmowego miejsca, nawet kosztem przepisów drogowych. Coraz popularniejsze stają się także parkingi podziemne oraz parkingi wielopoziomowe. W większych miastach naszego kraju, w tym w stolicy Polski możemy się spotkać z tzw. parkingami „parkuj i jedź”. Są one postawione przy stacjach metra, czy też dworcach autobusowych, dzięki czemu możemy wygodnie przesiąść się na inny środek transportu. Przed każdą wyprawą warto wcześniej zajrzeć w ogłoszenia motoryzacyjne, aby sprawdzić lokalizacje parkingów wokół miejsca, do którego się udajemy. Czasem może się okazać, że wygodniej będzie nam stanąć nieco dalej, zamiast usilnie poszukiwać miejsca parkingowego przed drzwiami budynku.

Dodaj Komentarz