Picie wody w upalne dni

Opublikowane przez ekipeo 13/06/2018 0 Komentarzy 1284 odsłon

Kto z nas wypija tyle wody, ile faktycznie potrzebuje jego organizm? Badania pokazują, że niestety nieliczni. Ten stan zmienia się, ale tylko nieznacznie, w upalne dni, kiedy pod szczególną kontrolą powinniśmy mieć poziom płynów w organizmie. Co zrobić, by to zmienić?

Pozytywne nawyki

Zacznijmy od rzeczy zupełnie podstawowej. Pijemy zbyt mało wody, ponieważ nie mieliśmy do tej pory niezbędnych sygnałów z zewnątrz – pozytywnych przykładów, które moglibyśmy naśladować. Dlatego sami musimy postarać się o wykształcenie dobrego nawyku picia wody. Gdzie lepiej o to zadbać, jeśli nie w miejscu pracy? W końcu tutaj spędzamy ponad 60% naszego czasu, znacznie więcej niż w domu. Warto zatem dopilnować, by w miejscu pracy pojawiła się woda butelkowana. Dla firm to mało kłopotliwe rozwiązanie, ponieważ wszystkie kwestie logistyczne są po stronie dystrybutora.

hurtownia wody

Lepiej w butelce

A dlaczego właśnie woda butelkowana? Czy nie wystarczyłby dystrybutor ze zwykłą wodą lub po prostu woda z kranu? Odpowiedź brzmi: nie, bo woda wodzie nierówna. Najistotniejszy jest jej skład. Woda mineralna jest łatwiej dostępna w postaci butelkowanej, a o taką właśnie chodzi. Pijąc ją, dostarczamy naszemu ciału niezbędnych elektrolitów i dużo lepiej je nawadniamy. Poza tym, dzięki butelkom znacznie łatwiej jest kontrolować ilość przyjmowanych płynów. Nie zapominajmy, że w upalne dni powinniśmy wypijać o połowę więcej wody niż normalnie.

Zanim poczujesz pragnienie

Nasze ciała reagują już na samo podniesienie temperatury powietrza. Wtedy zaczynamy się pocić. Choć pot nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym, jest to objaw prawidłowego funkcjonowania organizmu. W ten sposób organizm broni się przed przegrzaniem. Ale jednocześnie może dojść do odwodnienia i utraty cennych elektrolitów. Uczucie pragnienia to ostateczny sygnał, przez który nasze ciało mówi nam, że zbliża się stan krytyczny. Nie powinniśmy do niego dopuszczać.

W pracy, szczególnie w upalne dni, powinniśmy wypijać ok. 2-3 litrów wody. To niezwykle ważne. Dużo od tego zależy: nasze samopoczucie, efektywność i sprawność umysłowa. Woda butelkowana dla firm pozwala w łatwy sposób kontrolować i racjonalizować przyjmowaną ilość płynów. Zawsze powinna być w zasięgu ręki.

Dodaj Komentarz