Pierwsza wyprawka – niezbędne podręczniki i artykuły plastyczne

Opublikowane przez Redakcja 22/03/2012 0 Komentarzy 796 odsłon

Każdy nowy rok szkolny oznacza dla rodziców kolejne wydatki, związane z zakupem odpowiedniej wyprawki dla dziecka, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku przedszkolaków, czy pierwszoklasistów, dopiero rozpoczynających przygodę ze szkołą. Istotne, by miały z tego okresu miłe wspomnienia.

artykuly plastyczneDo obowiązkowego wyposażenia, bez którego niemożliwe będzie rozpoczęcie nauki należą rozmaite książki, podręczniki, zeszyty. Jednak to dopiero początek. Małemu uczniowi potrzebne będą jeszcze rozmaite artykuły plastyczne i akcesoria. Dla osoby dorosłej może się to wydawać nieistotne, ale punkt widzenia pięcio-, sześcio- czy siedmiolatka jest całkowicie inny. Barwne kredki, akcesoria, pomóc mogą w przetrwaniu niekiedy nużących lekcji, do których dziecko nie jest przyzwyczajone. Dlatego często z utęsknieniem czeka na zajęcia plastyczne.

Tutaj jednaj też pomiędzy maluchami mogą pojawiać się pewne nieporozumienia, wynikające z różnych możliwości rodziców. Niektóre szkoły w trosce o zapobieganie tego typu sytuacjom organizują wspólne zakupy. Rodzice zrzucają się do wspólnej kasy, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczane są na farby plakatowe, kredki, ołówki i inne potrzebne akcesoria. Dzięki temu można nie tylko uzyskać rabaty płynące z zakupów grupowych, po hurtowych cenach, a zamożniejsi rodzice mogą dyskretnie i bezproblemowo wspomóc tych o nieco mniejszych możliwościach. Dzięki temu wszystkie maluchy będą mogły cieszyć się z pierwszych dni spędzanych z nowo poznanymi rówieśnikami w szkole czy przedszkolu.

Dodaj Komentarz