Płotki przeciwśnieżne, śniegołapy i inne bariery śniegowe

Opublikowane przez ekipeo 14/12/2016 0 Komentarzy 2274 odsłon

Często na dachach domów możemy zauważyć śniegołapy czy też płotki przeciwśnieżne. Warto wiedzieć dlaczego zamontowanie tego typu zabezpieczeń przed zalegającym śniegiem niejednokrotnie jest konieczne.

Śnieg zalegający na dachu

Niewątpliwie, kiedy po mocnych opadach śniegu zalega on a dachu mamy do czynienia z bardzo niebezpieczną sytuacją. Konstrukcja dachu lub też jego przykrycie, na przykład blachodachówka, mogą ulec zniszczeniu, jeśli przez długi czas obciążone będą dużą warstwą śniegu.

Należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć zniszczenia dachu, gdyż jest to duży problem zwłaszcza w zimie. W mroźne dni, gdy pada śnieg naprawienie dachu może być bowiem niemożliwe, a na pewno zawsze jest bardzo trudne.

Przydomowe zniszczenia

Warto zauważyć, że problem występuje nie tylko wtedy, gdy śnieg zalega na dachu, ale również wtedy gdy z niego spada. W takiej sytuacji może bowiem dojść do zniszczenia różnego rodzaju przedmiotów, które znajdują się przy domu. Co więcej, uszkodzeniu mogą ulec elementy domu, na przykład rynny. Niewątpliwie, podobnie jak w przypadku uszkodzenia dachu, również gdy dojdzie do uszkodzenia rynny w zimie problem jest wyjątkowo duży, gdyż jej naprawa jest niezwykle trudna. Ponadto, spadający śnieg stanowi niebezpieczeństwo dla ludzi, zwłaszcza dla dzieci, które bawią się przy domu.

Łatwo zauważyć, że płotki przeciwśnieżne, śniegołapy, czy też wszelkie inne bariery śnieżne przydają się zarówno na płaskim jak i na pochyłym dachu. Na płaskim bowiem problemem jest obciążenie dachu, a na pochyłym spadający śnieg.

Płotki przeciwśnieżne, śniegołapy – montaż

Warto mieć na uwadze, że bariery śnieżne trzeba odpowiednio dopasowywać do pokrycia dachowego. Blachodachówka wymaga zamontowania innego rodzaju barier niż zwyczajna dachówka. Również używa się innych typów mocowań w przypadku różnych pokryć dachowych jak i w zależności od rodzaju konstrukcji dachu. Niewątpliwie, montażem barier śniegowych zawsze powinien zajmować się fachowiec. Wie on bowiem najlepiej w jaki sposób to zrobić.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą www.bratex.pl

Dodaj Komentarz