Plusy i minusy ogrzewania kominkowego

Opublikowane przez Redakcja 17/01/2013 0 Komentarzy 1048 odsłon

Doskonałym elementem dekoracyjnym domu jest kominek, dzięki niemu we wnętrzu panuje przyjemny klimat i przede wszystkim ciepło. Kominkiem możemy ogrzewać zarówno jedno pomieszczenie jak i cały dom, ciepło uzyskane z kominka jest efektowne i skuteczne. Mimo wielu plusów jakie posiada ten rodzaj ogrzewania domu ma on również swoje minusy.

Za nim jednak wskażemy minusy, należy wymienić plusy których jest dużo więcej. Kominek to z pewnością estetyczny wygląd, dobrze dobrany zdobi wnętrze. Plusem ogrzewania kominkowego jest także fakt, że jest to jedno z najbardziej ekologicznych źródeł ciepła, w kominku spalamy drzewo które jest dużo mniej szkodliwe niż węgiel czy gaz.  Dla wielu miłośników ogrzewania tego typu, podstawowym plusem jest koszt czyli tania eksploatacja.

Minusy jakie niesie za sobą posiadanie systemu ogrzewania kominkowego i niezależnie jaki rodzaj kominków mamy czy klasyczny czy kominki z płaszczem wodnym  to  regularne podkładanie, czyli jeżeli jest to jedyny system ogrzewania w domu to osoby, które dużo przebywają poza domem nie będą z niego zadowoleni. Należy zaznaczyć że kilkugodzinne nie dokładanie drewna spowoduje wygaśnięcie płomienia, a co za tym idzie wychłodzenie powierzchni domu. Następnym negatywem jest brak innych funkcji niż ogrzewanie powietrza, czyli nie ogrzejesz nim wody, co powoduje dodatkowy koszt związany z zakupem i montażem kotła do ogrzewania wody.

Na koniec należy zaznaczyć, że niezależnie jaki system ogrzewania mielibyśmy w domu to każdy z nich posiada swoje plusy i minusy.

Dodaj Komentarz