Podkarpackie inwestycje – OBI

Opublikowane przez ekipeo 13/05/2011 0 Komentarzy 856 odsłon

Województwo podkarpackie słynie przede wszystkim z wielu przepięknych miejsc kulturowych jak chociażby Zamek w Łańcucie. Przede wszystkim jednak jest to województwo charakteryzujące się ciągłym rozwojem. Minęły już czasy, kiedy ta część kraju odstawała od reszty. W przeciągu ostatnich latach można zauważyć ile władze poszczególnych miejscowości czynią w dziedzinie rozwoju.

Jednymi z elementów, które w znaczny sposób przyczyniają do tej sytuacji na pewno są liczne inwestycje budowlane. Na szczególną uwagę zasługuje rozpoczęcie budowy jednego z największych kompleksów handlowych na południu Podkarpacia. W okolicy Krosna i Miejsca Piastowego powstanie bowiem OBI wraz z inną galerią, którą zajmie powierzchnię 8ha przy krajowej „28”. Budowa została już oficjalnie otwarta poprzez wmurowanie aktu erekcyjnego. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy tak duży kompleks oferujący wyposażenie do domu i ogrodu.

Jak prognozują właściciele, obiekt przyciągnie nie tylko klientów z tego województwa, ale także z sąsiadującej Słowacji, gdzie sieć nie posiada jeszcze swojego oddziału. Nowe inwestycje w ramach obiektu obejmą także budowę supermarketu spożywczego oraz oczywiście galerię z sieciowymi butikami. Rozpatruje się także możliwość powstania multikina, jednakże wszystko okaże się w IV kwartale, na kiedy to przewiduje się całkowite oddanie kompleksu.

Z całego przedsięwzięcia szczególnie mają powody cieszyć się władze i mieszkańcy gminy, gdyż inwestor już przekazał darowiznę w postaci pół miliona złotych, a grunty zostały kupione po atrakcyjnych cenach. Ponadto jak szacuje wójt do miasta będzie wpływać ok. 250 czy nawet 700 tys. zł rocznie. Władze budowy przebudują także odcinek krajowej „28” umożliwiając w ten sposób bezpieczny wjazd i wyjazd z obiektu. Wszystko to sprawia, że jest to niesamowita szansa na rozwój okolicy, a tym samym województwa podkarpackiego.

Dodaj Komentarz