Podpowiadamy, jakie meble młodzieżowe wybrać

Opublikowane przez ekipeo 26/09/2022 0 Komentarzy 255 odsłon
Podpowiadamy, jakie meble młodzieżowe wybraćUrządzenie pokoju młodego człowieka to nie lada wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby cały projekt był spójny. Dlatego niezależnie od tego, czy jest to nowa aranżacja wnętrza, czy jedynie odświeżenie obecnej, warto zabrać się za to z gotowym planem działania. Podpowiemy Ci, jak wybrać nowoczesne meble młodzieżowe, które przypadną do gustu Twojemu dziecku.

Od czego zacząć aranżację młodzieżowego pokoju?

Jest kilka ważnych kwestii, które wydają się kluczowe, kiedy planujesz aranżację pokoju dla Twojej pociechy. Najważniejsze to oczywiście określenie jego wielkości. Z pomocą przyjdzie Ci miarka i kartka papieru, na której zanotujesz wszystkie wymiary. Następnie zapytaj swojego nastolatka, na czym jemu albo jej najbardziej zależy i w jakim stylu widzi swoją enklawę. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek aranżacyjnych w zależności od upodobań Twojej pociechy.

Meble młodzieżowe a styl wnętrza

Aranżując pokój młodzieżowy, nie możesz zapomnieć o upodobaniach Twojego nastolatka. Jeżeli jest to dziewczyna, która dobrze czuje się w jasnych pomieszczeniach w stylu skandynawskim, połyskujących wnętrzach typu glamour albo ciepłych przestrzeniach, które są synonimem boho, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawrzeć te upodobania w projekcie. W wyżej wymienionych stylizacjach doskonale sprawdzą się jasne meble np. białe albo z drewnianymi dodatkami takimi jak uchwyty bądź nowoczesne nóżki. W pokoju chłopca meble młodzieżowe powinny przybrać zupełnie inną kolorystykę. Doskonałym rozwiązaniem będzie imitacja betonu na frontach, która sprawi, że wnętrze nabierze oryginalnego charakteru.

Co powinno znaleźć się w zestawie mebli młodzieżowych?

Odpowiedź nie jest do końca jednoznaczna, gdyż w dużej mierze zależy od preferencji Twojego nastolatka. Z elementów obowiązkowych wyszczególnić można wygodne łóżko, pojemną szafę oraz biurko. Te trzy meble są absolutnym must have. Dodatkową opcją może być funkcjonalny regał, gdzie Twoje dziecko ustawi wszystkie swoje książki albo akcesoria związane z hobby. Możesz również zdecydować się na komodę z szufladami, dzięki której utrzymanie przestrzeni w porządku stanie się jeszcze łatwiejsze, gdyż wszystko będzie można w niej schować.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze mebli młodzieżowych?

Nie tylko styl wnętrza jest ważny przy wyborze mebli. Liczy się również ich rozmiar oraz kształt. Nie mogą być zbyt duże, aby nie zagraciły przestrzeni. Natomiast zbyt małe nie pomieszczą dostatecznie wiele.

Dodaj Komentarz