Pomysł na oświetlenie

Opublikowane przez Redakcja 18/06/2012 0 Komentarzy 1325 odsłon

Umeblowanie mieszkania to duże wyzwanie zwłaszcza dla osób, które chcą mieć nowoczesne, ale także i unikalne mieszkanie. Oprócz oryginalnie wyglądających mebli warto też zastanowić się jakie oświetlenie dobrać do pokoju, aby nadawało klimat pomieszczeniu.


Ostatnio coraz cczęściej w mieszkaniach czy sklepach można  spotkać lampy podłogowe, które posiadają ogromne abażury. Okazuje się, że przy odrobinie wysiłku i pomysłowości taki abażur można samemu własnoręcznie stworzyć. Wystarczy zdobyć i uformować odpowiednio druciki, kupić odpowiedni klej, materiał- bawełnianą tkaninę oraz poszukać inne ciekawe dodatki. Klimatyczną aranżację stworzyć można z koronek, guzików i cekinów oraz akrylowej farby. Materiał prasujemy razem z flizeliną, dzięki czemu warstwy skleją się ze sobą. Następnie przy górnej krawędzi przyklejamy pasek taśmy dwustronnej. Możemy do ozdoby użyć cekinów, korek, aby nadać unikalny charakter naszej lampce. Tak przygotowanym materiałem owijamy stelaż. Tkaniny łączy się zaprasowując je gorącym żelazkiem. Abażur można ozdobić koralikami, które przykleja się za pomocą pistoletu.

Innym ciekawym pomysłem są kinkiety wykonane z balona i sznurka. Napompowany balon zawieszamy na sznurku i smarujemy go oliwą. Następnie owijamy nitkę dookoła balonu. Po dokładnym owinięciu balona zostawiamy go aż do czasu wyschnięcia. Owijając nitką balon należy bardzo się  skupić, ponieważ od tego będzie zależał jego przyszły wygląd. Gdy sznurek wyschnie przebija się balon i wyciągamy przez otwór przygotowany na żarówkę. Tak gotowy żyrandol można jeszcze pomalować.

Dodaj Komentarz