Poradnik urządzania domu, czyli projektujemy idealną garderobę

Opublikowane przez ekipeo 31/05/2016 0 Komentarzy 1793 odsłon

Twoja szafa pęka w szwach? Brak w niej miejsca na nowe ubrania, buty i wszelkiego rodzaju akcesoria niezbędne w codziennym życiu? W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie dobrze zaplanowana garderoba! Podpowiadamy, jak zaprojektować w pełni funkcjonalną garderobę i jakie meble dostępne obecnie na rynku sprawdzą się w niej najlepiej.

garderoba

Tylko szafy na wymiar

Garderoby najkorzystniej jest zabudować szafami na wymiar, które można dopasować do konkretnych wnętrz oraz indywidualnych potrzeb użytkownika. Jest to idealne rozwiązanie,  umożliwiające wykorzystanie każdego centymetra powierzchni, jaką dysponujemy. Szafy na wymiar doskonale sprawdzą się zarówno w przestronnych pomieszczeniach, jak i w mniejszych wnętrzach czy pokojach.

Obecnie na rynku dostępne są m.in.:

  • szafy wnękowe, szafy pełne, których konstrukcja składa się ze ścianek bocznych, podłogi oraz ścianki tylnej,
  • szafy narożne, ulokowane na dwóch prostopadłych ścianach pomieszczenia.

Wygoda i przestrzeń

Garderoba stanowi bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy cenią porządek. Dzięki jej funkcjonalności łatwo posegregujesz ubrania, buty oraz dodatki. Garderoba ma również inną ważną zaletę. Pozwala uwolnić pozostałe pomieszczenia od masywnych, zajmujących wiele miejsca szaf, komód czy też pawlaczy, dzięki czemu zyskujesz dodatkową przestrzeń użytkową!

Projektując swoją garderobę musisz pamiętać o przeznaczeniu odpowiedniej powierzchni na jej zagospodarowanie. Kubatura pomieszczenia nie może być mniejsza niż 3,5 m2. Zbyt mała lub wąska garderoba nie pozwoli na pełną swobodę ruchów ograniczając tym samym funkcjonalność użytkowania. Eksperci zalecają, aby szafy na wymiar lokować wzdłuż dwóch przeciwległych ścian, pozostawiając między nimi odstęp co najmniej 100 lub 120 centymetrów.
Producenci szaf na wymiar oferują obecnie bogaty wybór ich wyposażenia oraz wykończenia. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy koszy, szuflad, stojaków na buty, wysuwanych wieszaków na spodnie, półek czy też uchwytów. Ostateczny wygląd, a także akcesoria do mebli jakie wybierzesz, zależą tylko i wyłącznie od Ciebie oraz zawartości Twojej garderoby.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą KOMANDOR https://www.komandor.pl/

Dodaj Komentarz