Poznaj potencjał najpopularniejszych aplikacji w biznesie

Opublikowane przez ekipeo 27/05/2017 0 Komentarzy 1675 odsłon

Platforma, która szturmem opanowała rynek amerykański. Nie może również narzekać na rosnącą popularność w całej Europie. Dystrybucja produktów odbywa się poprzez App Store – market udostępniający tylko sprawdzone aplikacje.

Aplikacje mobilne iOS na tle konkurencji

To Android cieszył się jeszcze do niedawna sporą popularnością. Jednak jak wskazują użytkownicy nie ma już większych różnic między aplikacjami mobilnymi iOS, a konkurentem. Na obu platformach dostępne są wszystkie z 30 najpopularniejszych aplikacji m.in. Facebook, Twitter, Spotify, WhatsApp Messenger, Instagram, Snapchat, Pinterest, Kindle, Dropbox czy Viber.

Mało tego App Store bardzo często jest uważany za lepszy. A wszystko dlatego, że oferuje kilka ekskluzywnych tytułów np. YouTube Capture.  Warto również podkreślić, że nierzadko są to narzędzia dla bardziej zaawansowanych oraz wymagających użytkowników.

Kolejną składową przyczyniającą się do sukcesu jakim cieszą się aplikacje mobilne iOS jest niesłabnąca popularność samych urządzeń marki Apple. W niektórych kręgach biznesowych, brak iPhone’a jest wręcz uważany za faux pas. Poza tym chęć posiadania smartfona z charakterystycznym jabłkiem, jest wykazywana również przez coraz młodszych użytkowników.

Zalety aplikacji mobilnej iOS Podsumowując zatem, można zauważyć, że userzy aplikacji współtwórców Apple mogą cieszyć się wieloma korzyściami.

aplikacje mobilne ios

Najważniejszym jednak czynnikiem, który przemawia za iOS jest pewność dostępu do ciągłych aktualizacji systemu. Nowy model iPhone’a pojawia się raz w roku. Statystyczny użytkownik średnio zmienia telefon co 1-2 lata.

A czy ty wiesz już, jaką aplikację wybrać dla swojego biznesu? Niewątpliwie największy potencjał tkwi w aplikacjach mobilnych iOS Twórcy zazwyczaj oferują aplikacje natywne lub hybrydowe. Warto jednak pamiętać, że hybrydy nie zawsze pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości urządzeń Apple. A tych jest naprawdę sporo.

Dodaj Komentarz