Pralka – sprzęt każdego gospodarstwa domowego

Opublikowane przez Redakcja 29/10/2013 0 Komentarzy 831 odsłon

Obecnie pralka zaliczana jest do jednych z najczęściej kupowanych sprzętów wyposażenia gospodarstwa domowego. Z tego też powodu ich naprawa jest dość dochodowym źródłem pieniędzy.

washing-machine-2-962576-mZazwyczaj producenci pralek dołączają do sprzętu dokładną instrukcje, w której to dość precyzyjnie tłumaczą w jaki sposób użytkować sprzęt. Z tego też względu większa cześć użytkowników dostosowując się do wskazówek, wyjmuje wszystkie rzeczy z kieszeń odzieży, a później dopiero wkładają je do bębna. Są również tacy, którzy śledzą porady dotyczące użytkowania pralki w sieci, gdyż zdają sobie sprawę z tego, że jej nieumiejętne użytkowanie w przyszłości będzie równoznaczne z dodatkowymi kosztami. Niestety część usług wykonywanych przez serwis nie jest traktowane jako działanie z zakresu gwarancji.

Jak zapobiegać awariom pralki?

Przede wszystkim należy odpowiednio zapoznać się z budową pralki, głównie pod kątem właściwej eksploatacji. Sama obudowa nie powoduje zbyt wielu zawahań, należy ją regularnie przecierać właściwym środkiem czyszczącym. Problem z pralką pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy bęben jest niewłaściwie użytkowany. Bęben to podstawowy mechanizm pralki, dlatego też należy o niego dbać oraz używać środków, które mają na celu jego ochronę. Calgon.pl oferuje wiele produktów, które mają na celu poprawę eksploatacji pralki.

Niekiedy po skończeniu cyklu na ubraniach można zauważyć plamy tłuszczu, jest to pierwsza oznaka złego użytkowania. W takich sytuacjach, przy następnym praniu fachowcy radzą wlać do dozownika wodę z solą, przy temperaturze 95 stopni Celsjusza. Ta czynność ma na celu nadanie urządzeniu odpowiedniego działania.

Równie ważną częścią pralki jest zbiornik, do którego daje się proszek oraz płyn do prania. By uniknąć jego usterek należy regularnie go oczyszczać. Najlepszym sposobem jest zdjęcie dozownika, a następnie umycie go pod ciepłą wodą. Dodatkowo kłopotem może okazać się uszczelka znajdująca się na drzwiczkach pralek. Jednakże czyszczenie jej jest jeszcze łatwiejsze, wystarczy przetrzeć ściereczką.

Kłopotliwą częścią pralki może okazać się również filtr. Jednakże, zanim zabierzemy się za jego czyszczenie na początek najlepiej się co nieco na jego temat dowiedzieć. W fazie końcowej prania, brudna woda zostaje odprowadzona z bębna, a następnie przeprowadzona przez filtr. Jeżeli kieszenie użytkowników nie będą opróżnione, może zdarzyć się sytuacja, w której to filtr zostanie zapchany, właśnie przez ten przedmiot. Dzieje się tak, ponieważ głównym zadaniem filtra jest wyłapywanie ciał obcych. Z reguły jest on usytuowany na dole pralki pod pokrywką. Jeżeli filtr zostanie zablokowany na dobre, w takim razie konieczne będzie sprawdzenie jego stanu. Ważne jest by przed rozpoczęciem działań pamiętać o usunięciu wody, a przy włożeniu z powrotem mocno go dokręcić. Dzięki temu podczas eksploatacji nie będziemy musieli bać się o wyciekanie wody.

Dodaj Komentarz