Prawdopodobieństwo wygranej w hazardzie do obliczenia?

Opublikowane przez Redakcja 03/04/2012 0 Komentarzy 1113 odsłon

Terminem gier hazardowych obejmowane są gry, w których powodzeniu w znacznym stopniu decyduje losowy przypadek. Zainteresowanie tego typu grami, mimo możliwości przegranej – która, z racji prawdopodobieństwa ma jednak dużo częściej miejsce  dziwi i skłania zastanowienia nad realną  wartością prawdopodobieństwa.

Poker i ruletka – to najbardziej znane gry hazardowe. O ile w przypadku pokera prawdopodobieństwo wygranej wyznaczają składowa losowa jak również składowa umiejętności analizy zachowań uczestników gry, to w przypadku ruletki o wygranej decyduje jedynie przypadek i szczęście.

Czy opłaca się podejmować ryzyko jakie oferuje hazard?

W przypadku tłumaczenia z angielskiego słowo hazard oznacza niebezpieczeństwo, zagrożenie. Biorąc pod uwagę fakt iż jednak sporo ludzi rujnuje swoje życie przez uzależnienie od hazardu, jest to realne  zagrożenie dla ludzi uzależnionych i ich bliskich. Dla wszystkich miłośników tego typu rozrywek jednak pod pozbawioną niebezpieczeństwa, sportową postacią – powstał poker, w którym zamiast pieniędzy do gry wykorzystywane są żetony pokerowe. A swoją drogą poker  to fantastyczna rozrywka, na którą składa się ciekawa analiza zachowań ludzkich jak również przyjemny element niespodzianki, szczęścia również decydujący o możliwości wygranej.

Prawdopodobieństwo – przynajmniej to matematyczne rządzi się swoimi prawami i za jego pomocą nie mamy możliwości oceny zachowań ludzkich. Wygrana w hazardzie nie jest zatem w żaden sposób mierzalna i podejmowanie hazardowego ryzyka kończy się często w opłakany sposób. Czy nie lepiej wybrać również eleganckie rozrywki jak bilard, snooker  czy cymbergaje, które znajdziemy w wielu klubach, których nie brak nawet w niewielkich miejscowościach?

Dodaj Komentarz