Profesjonalne pranie dywanów

Opublikowane przez Redakcja 30/08/2011 0 Komentarzy 670 odsłon

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak wiele zanieczyszczeń jest w dywanie, który znajduje się w przedpokoju, czy na kanapie, na której codziennie się wypoczywa. Piasek, zaschnięte napoje, włosy, pozostałości pokarmów to doskonałe środowisko do rozwoju bakterii i grzybów. Domowymi metodami nie zawsze jesteśmy w stanie pozbyć się wszelkiego brudu z powierzchni wykładziny, czy tapicerki, mimo największych starań.

Nowoczesne firmy sprzątające posiadają skuteczne sposoby walki z zabrudzeniami i roztoczami, a jedną z nich jest metoda wysokociśnieniowa. Czyszczenie dywanów polega tu na rozpylaniu wody ze specjalistycznym środkiem chemicznym pod wysokim ciśnieniem i odsysaniu brudu. Dodatkowo stosuje się różne impregnaty zapobiegające sklejaniu się włókien, a co za tym idzie ponownym zabrudzeniom. Mimo, że takie pranie dywanów jest dogłębne i dokładne to powierzchnia dywanu nie pozostaje w pełni przemoczona, a środek piorący nie rozpryskuje się, co chroni podłogę przed odklejaniem się.

Pranie tapicerki, czy dywanów przez profesjonalny zespół odbywa się przy użyciu specjalnych odkurzaczy z kilkoma turbinami i z dużą mocą, stąd ich wysoka skuteczność. Pranie wykładzin może mieć charakter jedynie odświeżający, stosowany w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów i lekkich zabrudzeń. Zaleca się jednak czyszczenie kompleksowe, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z dużymi, zaschniętymi plamami. Środki czyszczące, które wówczas stosuje się do prania są bezpieczne dla wszelkich materiałów tekstylnych, naturalnych, sztucznych, gdyż nie zawierają wybielaczy. Nie stanowią też zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt, mimo że pozostawiają świeży zapach.

Oprócz walorów estetycznych dywany warto starannie czyścić także ze względów zdrowotnych, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z alergikami. Cena za pranie wykładzin uzależniona jest stopnia zabrudzenia oraz od wielkości powierzchni przeznaczonej do czyszczenia. Wskazane jest, aby profesjonalnie prać wykładziny, czy dywany dwa razy w roku.

Dodaj Komentarz