Profesjonalny fotograf ślubny

Opublikowane przez ekipeo 28/10/2011 0 Komentarzy 959 odsłon

Ślub i wesele to chwile niezapomniane, ale i niepowtarzalne. Profesjonalnie wykonane zdjęcia ślubne pozwalają jednak małżonkom wracać do tych momentów nawet za kilka lat z takim samym wzruszeniem i emocjami, jak wtedy, gdy składali sobie przysięgę małżeńską.

Dobry fotograf ślubny to taki, dla którego fotografowanie to nie tylko praca zawodowa, ale przede wszystkim pasja, do której podchodzi z zamiłowaniem. Jest on w stanie wykonać oryginalne zdjęcia z całego przebiegu uroczystości weselnej, które dokładnie oddadzą klimat tych chwil. Zazwyczaj reportaż ślubny obejmuje przygotowania do ślubu u państwa młodych, błogosławieństwo rodziców w domu pani młodej, ceremonię ślubną w kościele oraz przyjęcie weselne. Fotograf powinien także wykonać młodej parze sesję zdjęciową w parku, czy na innym tle przyrody, która będzie wartościową pamiątką na przyszłe lata. To właśnie po zdjęciach plenerowych można najlepiej poznać zdolności fotografa i jego pomysłowość.

Dobry fotograf powinien być na weselu niewidoczny. Nie ma ustawiać gości do zdjęć, ani kazać im pozować, gdyż jego zadaniem jest uchwycenie w oryginalny sposób naturalnych zachowań młodej pary i gości. Nie ma przeszkadzać, ale swoim bystrym okiem uchwycić każdy niepowtarzalny moment. Musi wykazywać się pomysłowością, kreatywnością i mieć zmysł estetyczny.

Wykonane przez fotografa zdjęcia powinny być dostępne dla pary młodej w intranetowej galerii, na płytach dvd, ale także w formie papierowej- w albumach ślubnych i fotoksiążkach. Oferowana przez fotografa fotografia ślubna powinna być wykonana w formie zdjęć kolorowych, w sepii oraz w kolorach czarno-białych. Do pary młodej należy natomiast wybór stylu zdjęć, gdyż fotograficy oferują zdjęcia klasyczne, nowoczesne czy też w stylu retro.

Dysponowanie przez fotografa profesjonalnym sprzętem, dobrym oświetleniem i dodatkami, a także pomysłowość i oryginalność są gwarancją wykonania zdjęć, do których ze wzruszeniem będzie się powracać nawet po wielu latach.

Dodaj Komentarz