Programy szkoleń pracowników w nowoczesnych firmach

Opublikowane przez ekipeo 17/12/2014 0 Komentarzy 1358 odsłon

Dla każdego przedsiębiorcy bardzo ważne jest zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników. To dzięki kompetentnej kadrze możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości produktów i zapewnienie wysokiej jakości usług firmy. Tym samym możliwy staje się intensywny rozwój przedsiębiorstwa potrzebny dla zyskania stabilnej i  silnej pozycji na rynku.

shutterstock_70508461Zgodnie z Kodeksem pracy, podnoszenie kwalifikacji zawodowych rozumiane jest jako zdobywanie bądź uzupełnianie wiedzy i umiejętności.

Szkolenia podnoszące kwalifikacje są ważnym elementem usprawniającym funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Mogą w nich uczestniczyć zarówno członkowie kadry zarządzającej, jak i podlegający im pracownicy.

Rodzaje i specyfika szkoleń

Powszechne są dwa rodzaje szkoleń:

  • otwarte – dotyczą jednego, konkretnego zagadnienia i mogą w nich uczestniczyć pracownicy różnych firm zajmujący te same bądź podobne stanowiska i posiadających taki sam lub podobny zakres obowiązków,
  • zamknięte – organizowane są wyłącznie dla pracowników jednej firmy i dotyczące określonego bloku tematycznego.

Z reguły podczas szkoleń pracownik nie tylko zyskuje dodatkową wiedzę, ale ma też możliwość praktycznego jej sprawdzenia.

Dlatego standardem jest uwzględnianie w programie szkolenia zajęć teoretycznych i uzupełniających ich zajęć o charakterze praktycznym. Zyskanie praktycznych umiejętności bardzo ważne jest w każdym zawodzie, a przede wszystkim cenne jest to dla pracowników inżynieryjno-technicznych, stąd też taką formułę już od lat posiadają szkolenia techniczne dla firm http://www.szkolenia.innpuls.pl/

Istotne znaczenie ma również możliwość konsultacji z wykładowcą, który szczegółowo wyjaśnia i interpretuje zagadnienia istotne w kontekście obowiązków zawodowych uczestników szkolenia.

Szkolenia kadry zarządzającej

Szkolenia dla kadry kierowniczej i managerskiej skupiają się przede wszystkim na kwestiach związanych z zarządzaniem zespołem i procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie, na które składają się:

  • zarządzaniem zasobami ludzkimi,
  • kontrola nad przepływem informacji,
  • poprawa komunikacji wewnętrznej.

Profesjonalna kadra managerska nie tylko lepiej kontroluje przebieg procesów biznesowych, ale też lepiej zna potrzeby swojego zespołu, dbając o rozwój zawodowy pracowników.

Szkolenia pracowników

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracownika może odbywać się z jego własnej inicjatywy, ale za zgodą pracodawcy, ewentualnie też z inicjatywy pracodawcy. W takiej sytuacji pracownik może liczyć na pewne przywileje, jak:

  • urlop szkoleniowy,
  • świadczenia finansowe.

Wykwalifikowany pracownik, specjalista w danej dziedzinie, z punktu widzenia pracodawcy jest inwestycją, ponieważ jakość wykonywanej przez niego pracy przekłada się na efektywność przedsiębiorstwa.

Odpowiednio wybrane szkolenie ma bardzo istotny wpływ na karierę zawodową. W wielu przypadkach nie tylko przekłada się na awans, ale  w ogóle stwarza szansę zyskania pracy na określonym stanowisku. Wśród  szkoleń technicznych najczęściej wybierane są kursy CAD i kursy CNC http://www.szkolenia.innpuls.pl/oferta/szkolenia-techniczne-/

Dodaj Komentarz