Prywatne przedszkole – wyrażanie emocji nie tylko w ojczystym języku

Opublikowane przez ekipeo 22/10/2020 0 Komentarzy 465 odsłon

Dla każdego rodzica w końcu nadchodzi czas, kiedy musi rozpocząć poszukiwania najlepszego przedszkola dla swojego dziecka. Kryteria jakie musi ono spełniać są różne, zależne od preferencji poszczególnych osób, dzieci i ich rodziców.

Nauka języka obcego w prywatnym przedszkolu

W ostatnich latach można zauważyć, że coraz większym powodzeniem cieszą się placówki, które w planie zajęć oferują naukę języka obcego. Najpopularniejszy jest oczywiście język angielski. Nie ma czemu się dziwić, ponieważ jest to język międzynarodowy i śmiało można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach bez znajomości choćby jego podstaw, ani rusz. Wiedzą o tym zarówno rodzice jak i właściciele przedszkoli. Dlatego coraz częściej możemy spotkać się z ofertą miejsc takich jak prywatne przedszkole Wrocław, w których nauka języka angielskiego jest na porządku dziennym, w dosłownym tych słów znaczeniu. Dzieje się tak, ponieważ zajęcia prowadzone są tam w języku obcym, w ogóle jedynym językiem, który jest w takiej placówce używany jest język angielski. Sprawia to, że dzieci, choć początkowo mogą być trochę zdezorientowane, zaczynają uczyć się języka nieświadomie i po pewnym czasie staje się on dla nich codziennością, czymś zupełnie normalnym.

Niepubliczne przedszkole – dla kogo?

Warto również zauważyć, że wiek przedszkolny to najlepszy moment dla dziecka na rozpoczęcie nauki języka obcego, bo właśnie wtedy mózg dziecka jest najbardziej chłonny i podatny na przyjmowanie wiedzy. Przedszkole, w którym komunikacja odbywa się tylko i wyłącznie w języku angielskim jest idealnym rozwiązaniem także dla obcokrajowców, którzy dopiero niedawno przeprowadzili się do Polski i ich dzieci. Posyłając dziecko do takiej placówki, nie będą musieli martwić się o komunikację, o to czy będą potrafili wszystko poprawnie przekazać wychowawcom lub czy ich dziecko zostanie dobrze zrozumiane zarówno przez opiekunów, jak i rówieśników. Co więcej w prywatnych przedszkolach nastawionych na naukę wyłącznie w języku angielskim bardzo często realizuje się dwie podstawy programowe: polską i brytyjską. Dzięki temu dzieci, które uczestniczą w tych zajęciach nie będą miały problemu w odnalezieniu się na początkowych etapach edukacji również w Wielkiej Brytanii.

Porozumienie bez przemocy

W placówkach takich jak niepubliczne przedszkole Wrocław bardzo często stosowane są metody wychowawcze przyjazne dzieciom i nastawione na ich rozwój emocjonalny. Jednym z takich założeń jest Porozumienie bez Przemocy, polega ono między innymi na:

  • obserwacji dziecka, nie zaś na krytyce, ocenianiu, osądzie
  • poważnym traktowaniu dziecka, jego zdania i potrzeb
  • zastąpieniu nagród i kar troską i zainteresowaniem
  • mówieniu o tym czego chcemy, a nie czego nie chcemy (komunikat pozytywny)

Podstawowym celem metod takich jak Porozumienie bez Przemocy jest to, by dziecko czuło zainteresowanie ze strony dorosłych, by wiedziało, że jest dla nich ważne. Kiedy w placówce te warunki zostają spełnione, każdy mały uczeń na pewno uczęszcza na zajęcia z ochotą i wraca do domu zadowolony, a jak wiemy, szczęśliwe dziecko to również szczęśliwy rodzic.

Dodaj Komentarz