Psychologia pracy

Opublikowane przez Redakcja 26/02/2019 0 Komentarzy 596 odsłon

Przyjazne środowisko pracy i właściwa selekcja pracowników stanowi podstawę prawidłowego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa i organizacji.

Psychologia pracy odgrywa tutaj rolę zasadniczą, pozwalając na rozpoznanie indywidualnych predyspozycji pracownika, ich rozwinięcie i skuteczne zastosowanie, a także budowanie poprawnych relacji w zespole pracowniczym i przeciwdziałanie takim destrukcyjnym czynnikom jak wypalenie zawodowe czy szkodliwe zachowania.

Biorąc pod uwagę fundamentalne znaczenie psychologicznych aspektów w efektywnym wykonywaniu działań zawodowych, oferujemy szereg szkoleń z szeroko pojętej dziedziny psychologii pracy, dedykowanych zarówno kadrze zarządzającej, jak i specjalistom oraz innym pracownikom stanowiącym cenny kapitał przedsiębiorstwa.

Pozwalają one w szybki, wygodny i skuteczny sposób wyposażyć kursantów w niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu uwarunkowań mentalnych i emocjonalnych oraz wynikających z nich zależności, które wpływają na zachowanie własne oraz zachowanie współpracowników. Poznane podczas szkolenia techniki psychologiczne, dostarczają tym samym niezbędnych narzędzi i strategii nie tylko do rozwoju osobistego, ale również do radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych i budowania pozytywnych relacji międzyludzkich.

https://e-format.pl/

Rodzaje szkoleń z psychologii pracy

Zakres tematyczny oferowanych szkoleń obejmuje m. in. takie elementy psychologii pracy, jak:

  • komunikacja interpersonalna
  • rozwój i motywowanie pracowników
  • techniki radzenia sobie ze stresem
  • umiejętności miękkie
  • praca zespołowa
  • techniki NLP
  • metody zwalczania szkodliwych zachowań w miejscu pracy (np. mobbing)
  • techniki rekrutacyjne
  • przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu

Szkolenia przeprowadzane są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Forma kursów obejmuje panel zajęć teoretycznych oraz praktycznych, czyli wykłady, ćwiczenia pozwalające na praktyczne zastosowanie zdobytych informacji oraz zajęcia warsztatowe. Warto pamiętać o tym, że kapitał ludzki jest najbardziej wartościowym elementem każdego przedsiębiorstwa. W przypadku zaniedbań może stać się jednak najsłabszym ogniwem. Inwestycja obejmująca wyposażenie pracowników w odpowiednie informacje z zakresu psychologii pracy oraz techniki i narzędzia do ich codziennego stosowania to skuteczny element budowania silnej struktury pracowniczej, która jest podstawą trwałego sukcesu przedsiębiorstwa.

Dodaj Komentarz