Rezerwacja pokoju hotelowego

Opublikowane przez Redakcja 28/07/2014 0 Komentarzy 1264 odsłon

Optymalny moment rezerwacji pokoju w hotelu to kwestia dość problematyczna. Jedni rezerwują miejsce na kilka miesięcy przede planowanym pobytem, inni natomiast korzystają z tzw. ofert last minute i robią to na ostatnią chwilą. Sednem jest tu przede wszystkim cena, która, w zależności od specyfiki danego okresu, może być bardzo różna w konkretnym obiekcie. Podstawa to jednak zachowanie zdrowego rozsądku i wybór rozwiązania możliwie najkorzystniejszego.

Ceny za pokój są zazwyczaj najniższe, kiedy to jest on rezerwowany na kilka dni przed przyjazdem bądź w jego dniu. Są to oferty o charakterze last minute. Rozwiązaniem korzystniejszym jest bowiem sprzedaż pokoju w hotelu po cenie niższej niż żeby stał on pusty. rezerwacja hoteluJednak takie okazje nie zdarzają się często, a popyt na nie jest stosunkowo duży. Dlatego też wiele osób mimo wszystko preferuje bezpieczniejszą opcję wcześniejszej rezerwacji pokoju w obiekcie.

Wcześniejsza rezerwacja miejsca w hotelu gwarantuje pewność noclegu w momencie przyjazdu na miejsce. Turysta nie musi obawiać się gdzie i czy w ogóle znajdzie jakiś wolny pokój w ten sam dzień. Jest to kwestia szczególnie istotna w trakcie sezonu turystycznego i w przypadku wyboru regionów turystycznie atrakcyjnych, kiedy to liczba turystów jest bardzo duża, co zmniejsza szansę na znalezienie wolnego pokoju.

Z kolei poza sezonem, kiedy to liczba zwiedzających jest stosunkowo niewielka, można podjąć próbę rezerwacji miejsca w hotelu w ostatnim momencie. W gestii właścicieli hotelów jest zapewnienie turystom takiej oferty, która w mniej korzystnym dla nich okresie, mimo wszystko zainteresuje osoby odwiedzające dany region. Jest to jednak opcja dla osób nie bojących się ryzyka. Nie jest to przecież standard, przez co istnieje prawdopodobieństw, iż nie uda się znaleźć wolnego pokoju.

W kontekście wynajmu pokoi, warto wspomnieć też o sezonach, które w branży turystycznej nazywa się Low, Medium & High Season. Najkorzystniejszym okresem, jeśli chodzi o małą liczbę odwiedzających oraz ilość wolnych pokoju, jest Low Season. Z kolei wolny pokoi najtrudniej jest znaleźć w High Season, kiedy to ceny nierzadko bywają dużo wyższe w stosunku do Low czy Medium Season.

Artykuł powstał przy współpracy: http://www.hoteliskra.pl/

Dodaj Komentarz