Różne modele basenów

Opublikowane przez Redakcja 26/02/2013 0 Komentarzy 983 odsłon

Sposobów na budowę basenu ogrodowego jest wiele. Brak pieniędzy zmusza wielu do wyboru tańszych rozwiązań. Wszyscy jednak marzą o odpoczynku w chłodnym basenie podczas upalnych dni.

Fascynującym wyglądem charakteryzuje się basen wykonany z żywicy i piasku kwarcowego, lecz wymaga sporego nakładu pieniężnego oraz odpowiedniej wielkości ogrodu. Jego ukształtowanie możemy bez problemu dopasować do własnych upodobań. Jest również najlepszym elementem ozdobnym ogrodu, dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi. Radość z użytkowania pozostaje także w okresie zimowym, gdyż nie ma potrzeby opróżniania basenu.

Zawsze pojawiają się inne opcje wyboru wymarzonego kąpieliska. Baseny Intex Wood Frame, pomimo tego, że nie są wbudowane, także prezentują się wyśmienicie. Dzięki wyjątkowemu wyglądowi, pozostawiają w tyle baseny stelażowe czy rozporowe. W prawdzie jego konstrukcja i parametry techniczne są identyczne jak baseny ogrodowe stelażowe, lecz znacznie odbiegają wyglądem, który może świetnie dostosować się do architektury domu. Dzięki swojej wyjątkowej wytrzymałości, jego użytkowanie wciąż będzie możliwe po wielu latach.

Dla osób wybierających tańsze metody zapewne zdecydują się na baseny dmuchane bądź rozporowe. Te, wymienione w pierwszej kolejności będą najlepsze dla dzieci. Słaba odporność – nawet na nasłonecznienie – powoduje, że będą nam służyły maksymalnie przez 2-3 sezony. Drugie z kolei, są znacznie większe i wytrzymalsze. Mimo wszystko, będą służyć jedynie do wypoczynku podczas upalnych dni. Dzięki swoim rozmiarom, stają się możliwe do zastosowania dodatkowe akcesoria basenowe chociażby takie jak drabinka która umożliwia wejście do kąpieliska.

Modeli basenów jest dość dużo i wszystkie różnią się od siebie montażem, ceną i wytrzymałością. Wybór tego odpowiedniego powinien być wcześniej odpowiednio przemyślany.

Dodaj Komentarz